mobile
REKLAMA

Mężczyzna ukradł głuchoniememu koledze kartę kredytową, a następnie płacił nią za swoje zakupy. Wydał prawie 4 tys. złotych

Policjanci z Komisariatu Policji w Karczewie przedstawili głuchoniememu 36-latkowi zarzuty dotyczące kradzieży i włamania na konto bankowe. Według ustaleń funkcjonariuszy, podejrzany ukradł swojemu również głuchoniememu znajomemu kartę płatniczą, a następnie posługując się nią, zapłacił w sklepach za swoje zakupy. Łącznie wydał blisko 4 tys. złotych.

informacja prasowa
Mężczyzna ukradł głuchoniememu koledze kartę kredytową, a następnie płacił nią za swoje zakupy. Wydał prawie 4 tys. złotych

Do Komisariatu Policji w Karczewie zgłosił się głuchoniemy mężczyzna, który poinformował, że w nieustalonych okolicznościach doszło do kradzieży należącej do niego karty bankomatowej. Po czasie okazało się też, że za jej pomocą ktoś dokonał płatności metodą zbliżeniową w różnych sklepach na terenie powiatu otwockiego. Z konta bankowego pokrzywdzonego zniknęło łącznie blisko 4 tys. złotych.

Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, w jaki sposób doszło do utraty karty i dotarli do zapisów z monitoringów, na których zarejestrowany został wizerunek sprawcy kradzieży. Miejscowi dzielnicowi od razu rozpoznali na nagraniu 36-letniego znajomego pokrzywdzonego. Mężczyzna został niezwłocznie zatrzymany w miejscu zamieszkania w Karczewie.

Wczoraj w obecności tłumacza śledczy przestawili głuchoniememu 36-latkowi zarzuty dotyczące kradzieży i włamania na konto bankowe.

Czynności nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

fot. ksp Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda