mobile
REKLAMA

Miasta pamięci - nowy cykl w Domu Spotkań z Historią

Co miejsca pamięci mogą powiedzieć o danym społeczeństwie? Czy istnieje wspólna pamięć i tożsamość mieszkańców byłego bloku wschodniego? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukają organizatorzy i uczestnicy cyklu spotkań przygotowanego przez zespół projektu „Miasta Pamięci”, Instytut Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego i Dom Spotkań z Historią.

Informacja prasowa
Miasta pamięci - nowy cykl w Domu Spotkań z Historią

Pomniki, tablice, cmentarze i muzea coraz gęściej zapełniają miasta Europy Środkowo-Wschodniej. To jeden ze sposobów na przepracowanie trudnej, bolesnej i skomplikowanej przeszłości – w szczególności XX-wiecznej historii naznaczonej doświadczeniem totalitaryzmów.
Miasta składają się z pozornie niepasujących do siebie elementów. Wszystkie razem tworzą jednak pewną tkankę – strukturę, którą można odczytywać i interpretować.
Cykl spotkań będzie okazją do podsumowania projektu, podzielania się obserwacjami oraz dyskusji nad polityką historyczną i jej konsekwencjami. Porównując Berlin, Budapeszt, Bukareszt i Warszawę autorzy postawią pytania o współczesną tożsamość ich mieszkańców, o ich stosunek do przeszłości i pamięci.

Spotkania będą odbywać się w każdy trzeci wtorek miesiąca o godz. 18:30 w Domu Spotkań z Historią. Wstęp wolny!

Szczegółowy program cyklu:
Spotkania

Źródło: http://www.kulturalna.warszawa.pl/wiadomosci,1,10156,Miasta_pamięci_-_nowy_cykl_w_Domu_Spotkań_z_Hist.html?locale=pl_PL
Fot.: DSH

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda