mobile
REKLAMA

Międzynarodowe Zawody w Łyżwiarstwie Figurowym dla dzieci i juniorów

Już po raz XIV na warszawskim Torwarze rozegrały się międzynarodowe zmagania na lodzie: MiniEuropa 2018 – Międzynarodowe Zawody w Łyżwiarstwie Figurowym dla dzieci i juniorów.


 

Marianna Kulesza
Międzynarodowe Zawody w Łyżwiarstwie Figurowym dla dzieci i juniorów

Trzydniowy turniej cieszył się dużym zainteresowaniem młodych zawodników. W rywalizacji udział wzięli łyżwiarze ze Szwecji, Danii, Litwy, Łotwy, Białorusi, Ukrainy, Polski, Rosji oraz Francji. Najliczniejsze grono zawodników przybyło do Warszawy ze Szwecji – na lodzie wystąpili reprezentanci aż pięciu szwedzkich klubów łyżwiarskich; z Białorusi zaprezentowali się sportowcy trzech klubów, wystąpiło także wielu łyżwiarzy z Litwy, Danii oraz Polski.

Poziom występów z roku na rok jest coraz wyższy, a determinacja i zaangażowanie wszystkich dzieci zarówno podczas występów, jak i w trakcie przygotowań do pokazów, budziły podziw.

W Polsce łyżwiarstwo figurowe nie cieszy się zbyt dużą popularnością, czego smutną konsekwencją są nie najlepsze warunki treningowe (w stolicy tylko jedno lodowisko oferuje możliwość całorocznych treningów, przy czym jest ono udostępniane zarówno łyżwiarzom, hokeistom, jak i amatorom łyżwiarstwa). Jak jednak zauważa Beata Niedziółka-Rosa, współorganizatorka turnieju, pomimo nienajlepszych warunków szkoleniowych, polscy zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom łyżwiarstwa i silną wolę walki.

Na szczególne wyróżnienie zasługują Egor Khlopkov w kategorii Juniorów oraz Łukasz Żabicki w kategorii Novice Advance, którzy stanęli na pierwszym stopniu podium, a także dzielnie walczące Solistki - Elizawieta Surova, Zofia Grzegorzewska i Julia Polniuk, które weszły do pierwszej dziesiątki w kategorii Novice Advance.

Miłośnicy łyżwiarstwa za rok będą mieli okazję przybyć na jubileuszowy, XV turniej MiniEuropa, a wszystkie dzieci zainteresowane łyżwiarstwem figurowym już teraz mogą zgłosić się do klubu MUKS Euro6 Warszawa, który we współpracy ze szkołą podstawową nr 48, prowadzi nabór do klas o profilu łyżwiarstwo figurowe.

Marianna Kulesza
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda