mobile
REKLAMA

Mieszkanka Pragi Północ, która na portalu randkowym nawiązała znajomość z "amerykańskim marynarzem" straciła ponad 65 tysięcy złotych.

Niejednokrotnie ostrzegaliśmy o tym, jak niebezpieczne bywają internetowe znajomości. Komunikacja w sieci daje możliwość ukrycia swojej prawdziwej tożsamości, a nasza niewiedza dotycząca metod, jakimi posługują się Internetowi przestępcy, może nas kosztować utratę danych lub pieniędzy. 

Informacja prasowa
Mieszkanka Pragi Północ, która na portalu randkowym nawiązała znajomość z "amerykańskim marynarzem" straciła ponad 65 tysięcy złotych.

Historia mieszkanki Pragi Północ, która na portalu randkowym nawiązała znajomość z "amerykańskim marynarzem" powinna być przestrogą dla innych kobiet. Bez względu na to ile mamy lat korzystając z sieci, nie zapominajmy nigdy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Warto wiedzieć co robić, a czego nie, aby nie paść ofiarą oszustów.

Ta historia miała swój początek w sierpniu zeszłego roku. Mieszkanka Pragi Północ założyła konto na popularnym portalu randkowym. Napisał do niej mężczyzna podający się za amerykańskiego marynarza pracującego przy wydobyciu ropy. Był nią bardzo zainteresowany. Przekonywał, że chce ją poznać.

Po jakimś czasie kobieta zgodziła się, aby ich rozmowy toczyły się za pośrednictwem komunikatora. Za którymś razem mężczyzna przyznał się, że ma problemy finansowe. Kobieta zaoferowała mu swoją pomoc. Przelała pieniądze na wskazane przez niego konto.

Po kilku dniach "marynarz" ponownie poprosił kobietę o pieniądze. Mieszkanka Pragi Północ nie odmówiła mu. Sytuacja powtórzyła się jeszcze dwukrotnie. Łącznie kobieta przekazała internetowemu znajomemu ponad 65 tysięcy złotych.

Mężczyzna zapewniał, że niebawem przyjedzie do Polski i zwróci kobiecie wszystkie pieniądze. Jednak tak się nie stało. Słuch za nim zaginął...

Mieszkanka Pragi Północ zorientowała się, że została oszukana. O fakcie tym powiadomiła Policję.

Pamiętaj! Osoby poznane w Internecie mogą nie być tymi, za które się podają – w rzeczywistości możesz rozmawiać z osobą, która ma wobec ciebie złe zamiary.

Bez względu na to ile mamy lat korzystając z sieci, nie zapominajmy nigdy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Warto wiedzieć co robić, a czego nie, aby nie paść ofiarą oszustów.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda