mobile
REKLAMA

Mikołaje opanują stolicę

2 grudnia warszawskimi ulicami będą rządzić Mikołaje. Otóż w tym dniu odbędą się Motomikołajki - kultowy przejazd motocyklistów w świątecznych strojach ulicami stolicy oraz wielka parada w samym centrum miasta

Patrycja Parzych
Mikołaje opanują stolicę

Atrakcje świąteczne

Święta coraz bliżej, dlatego w wielu miastach rozpoczynają się wydarzenia, imprezy związane z Bożym Narodzeniem. Nie inaczej jest w stolicy naszego kraju, gdzie świąteczna aura jest odczuwalna od kilku dni. W najbliższą sobotę, 2 grudnia, na Krakowskim Przedmieściu oficjalnie rozpocznie się wielkie odliczanie do Gwiazdki. Rozbłyśnie wyjątkowa iluminacja, podziwiać będzie można 27-metrową multimedialną choinkę na Placu Zamkowym.

Motomikołajki 2023. Motocykliści w czerwonych strojach opanują stołeczne ulice

Tego samego dnia odbędzie się również XV edycja Motomikołajek. W wydarzeniu będzie można brać udział od godz. 10.00, a impreza rozpocznie się na błoniach Stadionu PGE Narodowego. Przy bramie nr 2 odbędzie zbiórka uczestników oraz przejazd dzieci. Następnie, o godzinie 11:00 rozpocznie się formowanie kolumny i wyjazd parady. Motocykliści przebrani w stroje świętych mikołajów będą jeździli ulicami stolicy ponad godzinę, a następnie zatrzymają się na placu Zamkowym, gdzie zaplanowano całą masę atrakcji. Wśród nich m.in. 

  • Ustawienie “żywej” choinki
  • Wybór najładniej przebranego motocykla
  • Grochówka od Sons of North FG Warszawa

Parada Świętych Mikołajów

Również 2 grudnia, w centrum Warszawy będzie miała miejsce największa Parada Świętych Mikołajów w mieście. O godzinie 11.00 zaplanowano początek imprezy. To właśnie wtedy, przy choince na Pasażu Wiecha, za Domami Towarowymi Wars Sawa Junior, otwarte zostaną strefy wystawców: Manufaktury Czekolady i Słodyczy z całej Polski.

Następnie, o godzinie 13:00 otworzy się Strefa Świętego Mikołaja z tronem wykutym w lodzie. Początek wielkiej parady zaplanowano z kolei na godzinę 14:00.

W programie imprezy znajdą się także następujące wydarzenia:

  • Pokazy Cheerleaderek-Mikołajek
  • Koncert Live music Bass Federacja
  • Świąteczny Pokaz Baletu

Świąteczny event potrwa do około godziny 17:30

Szczegóły dotyczące wydarzenia można znaleźć tutaj.

fot. MotoMikolajki.pl (FB)

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda