mobile
REKLAMA

Mińsk Mazowiecki zyska nowoczesny kompleks sportowy

Miłośnicy sportów ekstremalnych i miejskich będą mogli korzystać z nowego obiektu, który powstaje w Mińsku Mazowieckim. Kompleks sportowy będzie składał się ze skateparku, pumptracka, parkour parku i małej architektury

Jakub Bielawski
Mińsk Mazowiecki zyska nowoczesny kompleks sportowy

Coś dla fanów sportów wyczynowych

Nowy kompleks sportowy zajmie powierzchnię 2119 m² i będzie zlokalizowany przy ul. Budowalnej 4. Będzie to miejsce, gdzie pasjonaci różnych dyscyplin sportowych będą mogli rozwijać swoje umiejętności i spędzać aktywnie czas.

Skatepark będzie oferował trasę dla riderów z sekcji: deskorolki, hulajnogi, BMX i rolek i pumptracka. W nowym obiekcie znajdzie się również parkour park, który będzie dostarczał wyzwań w pokonywaniu przeszkód wbudowanych w architekturę miejską. W kompleksie sportowym pojawi się również mała architektura, w tym ławki i miejsca do odpoczynku, które zapewnią komfort wszystkim użytkownikom. Obiekt ma być również odpowiednio oświetlony, by umożliwić korzystanie z niego nawet po zmroku, co z pewnością wpłynie na jego popularność.

Koszt całej inwestycji to 7 mln zł, w tym wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego to 3,96 mln zł. Dotacja pochodzi z instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego – autorskiego programu wsparcia samorządu Mazowsza. Prace nad budową obiektu już trwają i mają zakończyć się w 2024 r.

fot.GrupaTechramps

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda