mobile
REKLAMA

Mistrzostwo Polski dla Legii Warszawa!

Piłkarze Legii obronili tytuł mistrza Polski. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy warszawianie są pewni pierwszego miejsca po tym, jak dzisiaj Raków Częstochowa nie zdołał pokonać Jagiellonii Białystok.

Marcin Kalicki
Mistrzostwo Polski dla Legii Warszawa!

Sezon 2020/2021 nie zapowiadał się na łatwy i taki faktycznie początkowo był. Po czterech kolejkach z funkcji trenera zwolniony został Aleksandar Vuković, którego zastąpił Czesław Michniewicz, trener młodzieżowej reprezentacji Polski. Zmiana ta oraz poukładanie drużyny w nowy sposób stopniowo zaczęła przynosić efekty.

Choć szerokim echem odbił się pomysł zimowego zgrupowania w Dubaju, po którym Legia uległa beniaminkowi Podbeskidziu Bielsko-Biała, to po tym spotkaniu warszawianie wrócili na dobrą ścieżkę i ponownie zaczęli regularnie zdobywać punkty. Przyczyniła się do tego zarówno zmiana taktyki (gra trójką lub czwórką obrońców – w zależności od potrzeby), jak i niesamowita skuteczność czeskiego napastnika Tomasa Pekharta oraz Josipa Juranovicia i Filipa Mladnovicia, którzy raz po raz zaskakiwali świetnymi asystami bądź pięknymi golami. Wypracowanej przewagi Legia nie wypuściła już z rąk.

Przed stołeczną drużyną jeszcze trzy spotkania: z Wisłą (1.05.) i Podbeskidziem Bielsko-Biała (16.05.) na stadionie przy ul. Łazienkowskiej oraz w Mielcu z miejscową Stalą (9.05.).

Mistrzami Polski sezonu 2020/2021 zostali: Artur Boruc, Cezary Miszta, Mateusz Hołownia, Artur Jędrzejczyk, Josip Juranović, Michał Karbownik, Igor Lewczuk, Filip Mladenović, William Remy, Luis Rocha, Artem Szabanow, Paweł Stolarski, Mateusz Wieteska, Domagoj Antolić, Mateusz Cholewiak, Valeriane Gvilia, Bartosz Kapustka, Jakub Kisiel, Luquinhas, Andre Martins, Kacper Skibicki, Bartosz Slisz, Joel Valencia, Paweł Wszołek, Jose Kante, Kacper Kostorz, Rafael Lopes, Ernest Muci, Tomas Pekhart, Maciej Rosołek, Szymon Włodarczyk oraz piłkarze z szerokiej kadry, którzy dotychczas nie mieli okazji zagrać w ligowych spotkaniach: Radosław Cierzniak, Wojciech Muzyk, Kacper Tobiasz, Ariel Mosór, Marko Vesović, Jasur Yakshibaev i Nazarij Rusyn.

„Wojskowi” po raz szesnasty sięgnęli po tytuł najlepszej drużyny w kraju. Wcześniej miało to miejsce w latach: 1955, 1956, 1969, 1970, 1993 (tytuł odebrany przez PZPN), 1994, 1995, 2002, 2006, 2013, 2014, 2016, 2017, 2018, 2020, 2021.

Fot. Mateusz Kostrzewa/legia.com

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda