mobile

Młodziczki UMKS MOS Wola na podium turnieju w Radomiu

Dziesięć drużyn rywalizowało w Radomiu w przedsezonowym Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej. Z bardzo dobrej strony pokazały się w nim młodziczki UMKS MOS Wola Warszawa, które zajęły ostatecznie trzecie miejsce.

Marcin Kalicki
Młodziczki UMKS MOS Wola na podium turnieju w Radomiu

- Moja drużyna składa się z dziewcząt z rocznika 2006 oraz jednego rodzynka z rocznika 2007. W tegorocznej lidze młodziczek będziemy występowali jako młodszy zespół, ale bez kompleksów podchodzimy do grania. Najważniejsze jest doświadczenie i ogłada w grze, a wyniki przyjdą same. Turniej w Radomiu był pierwszym sprawdzianem po okresie wakacyjnych przygotowań, które przebiegły bez problemów. Niestety na turniej wyjeżdżaliśmy w okrojonym składzie, bez podstawowych środkowych. Szeroki skład okazał się bezcenny. Doskonała postawa w polu serwisowym i ataku oraz dobra organizacja gry to właśnie, czym mogliśmy się dziś pochwalić. Żeby nie było tak kolorowo jest jeszcze mnóstwo rzeczy nad, którymi trzeba będzie ciężko pracować indywidualnie i zespołowo. Na dzisiaj pierwszy sprawdzian w sezonie zaliczony na piątkę-powiedział Radosław Krukowski, trener stołecznego zespołu.

W meczu o trzecią lokatę warszawianki pokonały MUKS Krótką Mysiadło, zaś w wielkim finale drużyna MUKS Pasek Będzin okazała się lepsza od UKS Victorii Lubowidz. Organizatorzy przyznali najlepszym zawodniczkom indywidualne wyróżnienia. Nagrodzone zostały:

-> Najlepsza rozgrywająca: Maja Wydmańska – UMKS MOS Wola Warszawa

-> Najlepsza atakująca: Zosia Jackiewicz – UKS Victoria Lubowidz

-> Najlepszy obrońca: Osmulska Agata – MUKS Krótka Mysiadło

-> MVP turnieju: Zuzia Szarek – MUKS Pasek Będzin

Nagrodę dla najlepszej siatkarki UMKS MOS Wola otrzymała natomiast Joanna Bartosiewicz.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. MUKS Pasek Będzin

2. UKS Victoria Lubowidz

3. UMKS MOS Wola Warszawa

4. MUKS Krótka Mysiadło

5. Radomka Radom III

6. Żródełko Katowice

7. Radomka Radom I

8. Radomka Radom II

9. Radomka Radom IV

10. UKS Ruda

Warszawianki zagrały w składzie: Maja Buczyńska, Agata Bartosiewicz, Joanna Bartosiewicz, Maja Daca, Paulina Irek, Alicja Kulik, Natasza Ornoch, Nikola Serdak, Julia Tereszczuk, Maja Wydmańska, Karolina Wyszkowska.

Zawody w Radomiu podsumowały młode zawodniczki UMKS MOS Wola. - Uważam, że zdobycie trzeciego miejsca to ogromny sukces naszej drużyny. Cały nasz skład jest rok młodszy (2006), więc miałyśmy świadomość, ze zdobyć złoto będzie bardzo trudno, ale wchodziłyśmy na boisko oczekując od siebie bardzo dużo. Najtrudniejszym dla nas rywalem był Będzin- zwyciężczynie turnieju. Dziewczyny grały bardzo dokładnie, znalazły nasze słabsze punkty i na tym skupiały całą uwagę. Muszę jednak powiedzieć ze ten mecz w naszym wykonaniu był jednym z najlepszych. Kolejnym trudnym rywalem była również Krótka Mysiadło. Przegrałyśmy niestety mecz z Krotką w grupie, przez co trafiliśmy w półfinale na drużynę z Będzina. Na szczęście spotkałyśmy się potem w meczu o trzecie miejsce i mogłyśmy tym razem pokazać na co nas stać i wygrać. To był zdecydowanie najlepszy nasz mecz. Wychodziło nam wszystko od przyjęcia po atak. Ten turniej uważam za bardzo udany i czekam na taki kolejny - powiedziała Maja Wydmańska. - Na pewno jest to dla nas ogromny sukces . Mecze nie były zbyt proste. Nasza gra była w ataku bardzo dobra. Trochę gorzej nam idzie w przyjęciu zagrywki, ale to kwestia wytrenowania. Najtrudniejszym przeciwnikiem był Będzin, ale stanęłyśmy na wysokości zadania i zagrałyśmy mecz na wysokim poziomie. Co cieszy w tym meczu to mała ilość błędów własnych. Mecz niestety przegrany, ale w dobrym stylu .Na pewno ten turniej był nam potrzebny by budować zgranie zespołowe i doświadczenie boiskowe - dodała Maja Daca.

- Uważam ten turniej za trudny, ale uważam, że było nas stać na wiele więcej. Najtrudniejsi rywale wiadomo byli z 1 i 2 miejsca na podium. Traktuje to jako sukces jak i ważne przygotowanie. Mam nadzieje, że pokażemy więcej na kolejnym turnieju - mówi Paulina Irek

Czołowe polskie zespoły w kategorii młodziczek spotkają się teraz podczas Ogólnopolskiego Turnieju "o Puchar Dyrektorów MOS nr 6 i SP 388", który odbędzie się w dniach 14-15.09.2019 roku w hali przy ul. Deotymy 25/33. Już dziś zapraszamy do kibicowania warszawskim siatkarkom. 

Fot. MOS Wola Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda