mobile
REKLAMA

Młodzieżowy reprezentant Polski w Legii

Występujący w ostatnich latach w portugalskiej Benfice SL Marcel Mendes-Dudziński dołączył do drużyny Legii Warszawa. Młodzieżowy reprezentant Polski związał się ze stołecznym klubem umową obowiązującą do 2027 roku.

Marcin Kalicki
Młodzieżowy reprezentant Polski w Legii

Nowy bramkarz warszawskiego zespołu urodził się 14 maja 2005 roku w Szczecinie. Jest wychowankiem Pogoni, w której występował do 2021 roku. Następnie przeniósł się do portugalskiej Benfiki. Mendes-Dudziński ma także obywatelstwo brazylijskie. Mimo to zdecydował się na grę z Orzełkiem na piersi. W młodzieżowych reprezentacjach Polski (od U14 do U19) wystąpił czternastokrotnie.

Jestem bardzo szczęśliwy z decyzji o przyjściu do Legii. Dziękuję za tę szansę. Legia to klub z dużą historią - nie tylko krajową, ale i europejską. Ma niesamowitych kibiców, najlepsze obecnie warunki do rozwoju w Polsce i topowe w Europie. Wiem, ze rywalizacja będzie duża, ale lubię wyzwania i chcę je podjąć – mówi Marcel Mendes-Dudziński.

Marcel jest młodym, uzdolnionym bramkarzem, który będzie rozwijał się w pierwszej drużynie. Cieszę się, że wybrał Legię jako najbardziej perspektywiczny klub w tym momencie swojej kariery, gwarantujący najwyższe standardy treningu i opieki nad zawodnikami. Wspólnie ze sztabem będziemy pracować, żeby stawał się coraz lepszym piłkarzem. Cieszymy się, że wśród bramkarzy będzie duża rywalizacja, która jeszcze podniesie poziom na tej pozycji. Mamy plan rozwoju i prowadzenia poszczególnych zawodników. Najważniejszym zadaniem pozostaje zapewnienie na tej pozycji jakości i stabilizacji na wysokim poziomie – powiedział Jacek Zieliński, dyrektor sportowy Legii Warszawa.

Marcel Mendes-Dudziński w Legii będzie występował z numerem 31.

/Marcin Kalicki/

Źródło/Fot. Legia Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda