mobile
REKLAMA

Mobbing w COP. Urzędnicy kontrolowali... rozmiar biustu podwładnych

Rafał Trzaskowski zapowiedział rozpoczęcie kontroli i podjęcie decyzji personalnych wobec urzędników Centrum Obsługi Podatnika, którzy zostali oskarżeni o mobbing przez ich podwładne. O sprawie poinformowało dziś Radio ZET.

Informacja prasowa
Mobbing w COP. Urzędnicy kontrolowali... rozmiar biustu podwładnych

Urzędniczki opisały całą sprawę w mailu, który wysłały do prezydenta Trzaskowskiego i Dyrektora Kadr w stołecznym ratuszu. Do mobbingu miało dojść na przełomie marca i kwietnia tego roku. W mailu pokrzywdzone anonimowo napisały:

"Zostałyśmy zaproszone wraz z bezpośrednim przełożonym do gabinetu w celu wyjaśnienia harmonogramu naszej pracy związany z karmieniem naszych dzieci. Wyjaśnienie to polegało na ocenie - w obecności kilkunastu osób, w tym dyrekcji oraz przełożonych płci męskiej - naszych wymiarów biustu, gdzie jedna z nas usłyszała ironiczną uwagę, (..) że to niemożliwe, że z tak małym biustem karmi pani dziecko (...), co wzbudziło śmiech wśród przełożonych i dyrekcji. Zaskoczyło nas, że przełożeni pełnili również rolę biegłego lekarza, oceniając nasze zaświadczenia lekarskie pod względem prawdziwości, które zostały wystawione przez dyplomowanych lekarzy. (...) Do dnia dzisiejszego nie potrafimy się pogodzić z tym jak zostałyśmy potraktowane, a wręcz poniżone przez naszych przełożonych. U wielu z nas nastąpiło obniżenie poczucia własnej wartości, czujemy się gorsze i odbiło się to na naszym życiu rodzinnym".

Jak wynika z informacji Radia ZET, sprawę próbowano wyjaśnić jeszcze przed wakacjami. Nie nadano jej jednak wtedy dalszego biegu.

- Zarządziłem kontrolę w COP, będą podejmowane wkrótce decyzje personalne - powiedział Rafał Trzaskowski. -  Dokładnie to wyjaśniamy. Zawsze, jeżeli udowodniony jest jakikolwiek mobbing, to podejmujemy twarde decyzje. We wszystkich spółkach, którymi zarządzam, w ratuszu, w dzielnicach pracuje ponad 25 tysięcy osób, więc ja nie wykluczam, że tego typu sytuacje mogą mieć miejsce. Po to mamy procedury kontrolne. Podejmuję szybko decyzje personale jeżeli okazuje się, że tego typu podejrzenia są uzasadnione.

Źródło: Radio ZET

Fot. Szczebrzeszynski, Wikipedia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda