mobile
REKLAMA

Mural mówi przemocy nie!

Wolska przestrzeń publiczna już za chwilę wzbogaci się o nowy, interesujący element. 8 grudnia na Ulrychowie odbędzie się uroczyste odsłonięcie muralu, który będzie zachęcał do sięgania po pomoc w sytuacji doświadczania przemocy domowej

Informacja prasowa
Mural mówi przemocy nie!

Mural ozdobi ścianę budynku mieszczącego się przy ul. Jana Olbrachta 44. Dzieło autorstwa Łukasza Bieńka to efekt inicjatywy członków Komisji ds. Problemów Społecznych Rady Dzielnicy Wola m.st. Warszawy. W programie odsłonięcie muralu, przemówienia gości, występ artystyczny oraz poczęstunek. Uroczystość odbędzie się 8 grudnia o godz. 11:00.  

Ciekawe i intrygujące murale to jeden z charakterystycznych elementów wolskiego krajobrazu. Artystyczne malowidła zdobią ściany budynków m.in. przy Al. „Solidarności” 173, ul. Ogrodowej 59a i 65, ul. Żelaznej 24, 49 i 91, ul. Chmielnej 120 i wielu innych miejscach na terenie całej dzielnicy. Już niedługo Wola wzbogaci się o kolejne tego typu dzieło, a temat i inicjatywa dzięki której powstało są naprawdę wyjątkowe.

- Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców na uroczyste odsłonięcie muralu, który będzie poruszał temat przemocy domowej i będzie zachęcał do sięgania po pomoc w sytuacjach jej doświadczania – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. Praca autorstwa Łukasza Bieńka będzie jedyna w swoim rodzaju i zaprezentujemy ją już 8 grudnia – dodaje.

Mural to efekt inicjatywy wolskich radnych, członków i członkiń Komisji ds. Problemów Społecznych.

- To nasz pomysł, aby zwrócić uwagę opinii publicznej na ten problem, bo liczby są zatrważające. Według różnych danych przemocy domowej doświadcza w Polsce ponad 800 tys. kobiet i 160 tys. dzieci – mówi Urszula Kęcik - Staniszewska, radna Woli. - Ważne, aby w takich sytuacjach nie siedzieć cicho, tylko wiedzieć, gdzie i do kogo udać się po pomoc. Nasz mural będzie na to zwracał uwagę – dodaje Kęcik - Staniszewska.

W trakcie uroczystego odsłonięcia dzieła zaplanowane są przemówienia gości, w tym m.in. Grzegorza Wrony, który jest certyfikowanym specjalistą przeciwdziałania przemocy w rodzinie (certyfikat PARPA) oraz członkiem Komitetu Rady Europy ds. Przeciwdziałania Przemocy Wobec Kobiet i Przemocy Domowej (GREVIO). W programie również występ artystyczny i drobny poczęstunek. Wszystko rozpocznie się o godz. 11:00.

fot. UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda