mobile
REKLAMA

Na Białołęce rodzi się piłkarska potęga

W minionym sezonie piłkarze PRO Warszawa zagrali pierwszy raz w rozgrywkach ligowych i od razu wywalczyli awans do A Klasy. W obecnym idzie im jeszcze lepiej. Po pięciu kolejkach są liderem rozgrywek, a w Pucharze Polski pokonali Sokoła Serock i awansowali do 1/8 finału.

Marcin Kalicki
Na Białołęce rodzi się piłkarska potęga

Po historycznym awansie do A Klasy zespół z Białołęki wzmocnił swój skład piłkarzami grającymi dotychczas w większości w wyższych ligach. – Letni okres transferowy był bardzo aktywny w naszym wykonaniu. Do klubu przyszło kilku zawodników, którzy mają doświadczenie z wyższego szczebla rozgrywkowego. Łukasza Kuleszy nie musimy nikomu przedstawiać, to maszyna do strzelania bramek, on i piłka w polu karnym gości to pewne niebezpieczeństwo, zaś Emil Gołyski to nietuzinkowy rozgrywający, który potrafi wykreować sytuacje z niczego. Takich graczy jest więcej… Miłosz Watkowski jest naszym motorem napędowym w akcjach ofensywnych, bardzo szybki wahadłowy. Piotr Jamroż także odgrywa kluczową rolę, pewny punkt obrony, potrafi wyjść zwycięsko z każdej opresji. Rzutem na taśmę, ściągnęliśmy Przemysława Egginka, jest niesamowity w destrukcji i rozegraniu. Nie byłbym obiektywny gdybym nie wspomniał o naszym bramkarzu Macieju Ziniewiczu, zawodnik ten występował na poziomie centralnym i jest pewnym punktem w naszej bramce – powiedział Karol Kader, prezes PRO Warszawa.

Podopieczni trenera Adama Janeczka po pięciu kolejkach Canyon A Klasy są niepokonani. Piłkarze z Białołęki rozgrywki rozpoczęli od wysokiej wygranej z Wkrą Pomiechówek 6:1. W kolejnych meczach było równie dobrze. PRO wygrało kolejno ze Skrą 1921 Warszawa (3:1), KS Płudy Warszawa (6:0) i Koroną Jadów (7:2). Pierwsze punkty warszawianie stracili w piątej kolejce remisując na wyjeździe z drużyną Bug II Wyszków.

Znakomite występy ligowe żerańska ekipa łączy z historycznymi występami w wojewódzkim Pucharze Polski. PRO pokonało już pięciu rywali pewnie awansując do 1/8 finału rozgrywek. W ostatnim meczu warszawianie pokonali IV-ligowego Sokoła Serock 3:1. Teraz stołeczny klub czekają derby. O awans do ćwierćfinału Pucharu Polski zespół z Białołęki powalczy z Ursusem Warszawa. – Oczywiście, mamy ten mecz z tyłu głowy, czekamy na to spotkanie, zawodnicy są głodni sukcesów, ale na ten moment myślimy i przygotowujemy się do meczu z wiceliderem Białymi Orłami. Morale w zespole są bardzo wysokie, panuje ekscytacja, a na treningach pojawia się ponad 20 zawodników. Bramkarze trenują pod okiem trenera Mateusza Prusa, który w karierze ma występy w Eredevisie z Rodą Kerkrade – mówi prezes Kader.

Mecz szóstej kolejki Canyon A Klasy pomiędzy PRO Warszawa a Białymi Orłami Warszawa zostanie rozegrany w niedzielę, 24 września na boisku B w Ośrodku „Hutnik” przy ul. Marymonckiej 42. Początek spotkania o godz. 18:30.

Fot. Magdalena Stępień

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda