mobile
REKLAMA

Na Pradze Południe pojawią się Strefy Mieszkańca

Niebawem pierwsze Strefy Mieszkańca na Pradze-Południe. Dzięki nim usprawnimy parkowanie na podwórkach zarządzanych przez ZGN Praga-Południe. Będzie to szczególnie istotne po wprowadzeniu Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Naszej Dzielnicy – informuje nas Michał Szweycer z urzędu Dzielnicy Praga Południe. Strefa ma pojawić się na ul. Brazylijskiej.

NKK
Na Pradze Południe pojawią się Strefy Mieszkańca

To już pewne na Pradze Południe zostanie wprowadzona Strefa Mieszkańca. Pojawi się ona na ul. Brazylijskiej. W praktyce oznacza to, że na osiedlowych uliczkach i parkingach będą wyznaczone miejsca postojowe. - Wjazd na osiedlowe uliczki oraz parkowanie w tym obszarze będą możliwe jedynie dla pojazdów z Identyfikatorem ZGN Praga-Południe – wyjaśnia nam Michał Szwaycer. I dodaje - Dla każdego lokalu będzie jeden egzemplarz Identyfikatora. Ale na Identyfikatorze można umieścić do 5 numerów rejestracyjnych. Dzięki temu posiadacze większej liczby pojazdów będą mogli umieścić identyfikator w tym pojeździe, który potrzebują zaparkować najbliżej domu.

Na razie strefa mieszkańca pojawi się w okolicy ul. Brazylijskiej, jednak w przyszłości należy spodziewać się zwiększenia liczby stref. Wg założeń mają objąć obszar Saskiej Kępy i Kamionka.

Kiedy strefa mieszkańca zostanie wprowadzona?

 - Kończymy już prace nad systemem informatycznym do obsługi Stref Mieszkańca. Dzięki zaangażowaniu naszych pracowników udało się stworzyć system, z którego będą mogły korzystać wszystkie ZGNy w Warszawie. Obecnie system jest w fazie końcowych testów. W tym miesiącu planujemy przeszkolenie z jego obsługi pracowników, którzy będą rozpatrywać wnioski i wydawać Identyfikatory ZGN Praga-Południe – podkreśla Szwaycer.

Mieszkańcy Pragi Południe powinni pamiętać, że przyjmowanie wniosków rozpocznie się na początku marca. Wnioski będzie można składać w sposób tradycyjny oraz za pomocą elektronicznego formularza.

Uruchomienie strefy planowane jest na początek kwietnia.

 

fot. UMŻ

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda