mobile
REKLAMA

Narysuj punkt widokowy

Ruszył konkurs, organizowany przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, którego nie można przegapić. Zapraszamy twórców – studentów i absolwentów uczelni kierunków artystycznych, architektonicznych i budownictwa do zaprojektowania punktu widokowego na placu budowy MSN.

Informacja prasowa
TAGI
Narysuj punkt widokowy

Celem konkursu jest realizacja tymczasowego punktu widokowego. Będzie on umiejscowiony bezpośrednio przy placu budowy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Obiekt będzie też pełnił funkcję punktu informacyjnego. Ma przybliżać odbiorcom instytucję i proces powstawania nowej siedziby Muzeum. Punkt widokowy będzie instalacją czasową, istniejącą do momentu zakończenia budowy nowego gmachu Muzeum. - Naszą intencją jest, aby stał się on znakiem trwającej inwestycji. Szukamy projektu pobudzającego intelektualnie i angażującego, o intrygującej formie, która zachęcałaby do wejścia oraz zapoznania się z informacjami o Muzeum i jego budowie – zachęcają do udziału w konkursie przedstawiciele Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

 

Termin składania projektów konkursowych upływa 12 sierpnia o godzinie 15.00. Projekty oceni komisja składająca się z przedstawicieli miasta stołecznego Warszawy, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, WARBUD S.A. oraz APA WOJCIECHOWSKI SP. z o.o.

 

Nagrody
Uczestnikom konkursu, którzy uzyskają najwyższe oceny prac zostaną przyznane nagrody Nagrodą główną jest realizacja zwycięskiego projektu. Po rozstrzygnięciu konkursu generalny wykonawca inwestycji - firma Warbud S.A., przygotuje w uzgodnieniu z autorem zwycięskiej pracy projekty wykonawcze i wybuduje punkt widokowy na wyznaczonym obszarze, wydzielonym z terenu budowy.

Nagrody za wyróżnienia w konkursie to trzy dwumiesięczne staże:

  • w MSN - staż dla studenta lub absolwenta szkoły wyższej na kierunku sztuki plastyczne i wzornictwo,
  • w APA WojciechowskiSp. z o.o.- staż dla studenta lub absolwenta szkoły wyższej na kierunku architektura,
  • w Warbud S.A. - staż dla studenta lub absolwenta szkoły wyższej na kierunku budownictwo.

 

Po rozstrzygnięciu konkursu zostanie zorganizowana wystawa prezentująca wyróżnione prace.

 

Pytania związane z konkursem należy kierować pod adres: newbuilding@artmuseum.pl.

 

Budowa przyszłej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Ta ważna dla miasta inwestycja, jest początkiem przebudowy całego otoczenia Pałacu Kultury i Nauki. Budowa MSN zakończy się w 2022 roku, na jej realizację w budżecie miasta zarezerwowano ponad 500 mln zł.

 

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie jest narodową instytucją kultury, powołaną do życia w 2005 roku. Od 2008 roku instytucja prowadzi szeroko zakrojony program, organizując wystawy i wydarzenia. W 2014 została podpisana umowa na projekt architektoniczny z amerykańską pracownią architektoniczną Thomas Phifer and Partners. Na początku tego roku Rada miasta zwiększyła budżet realizacji inwestycji o ponad 180 mln zł. Pozwoliło to rozstrzygnąć postępowanie przetargowe. Wybrana została oferta WARBUD S.A., z którą umowa na budowę została podpisana 28 lutego br. Pod koniec marca teren został przekazany generalnemu wykonawcy. Od kilku miesięcy trwają intensywne prace na budowie.

Źródło: UM Wraszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda