mobile
REKLAMA

„Naszym głównym celem jest zakończenie tego sezonu z kompletem zwycięstw”

Piłkarze Skry 1921 Warszawa kontynuują marsz do A Klasy. Tym razem podopieczni trenera Karola Stolarskiego wygrali z Wichrem II Kobyłka i zanotowali tym samym siedemnaste zwycięstwo z rzędu.

Marcin Kalicki
„Naszym głównym celem jest zakończenie tego sezonu z kompletem zwycięstw”

Pierwszy kwadrans meczu rozgrywanego na boisku Zespołu Szkół im. Michała Konarskiego przy ul. Okopowej 55a na Woli był bardzo wyrównany. W piętnastej minucie sędzia Filip Dzikliński pokazał czerwoną kartkę Danielowi Gomulskiemu i goście musieli do końca spotkania grać w osłabieniu. Był to kluczowy moment dla losów tego spotkania. Gospodarze jeszcze przed przerwą strzelili trzy gole. Bramkarze z Kobyłki – Aleksandra Grabka pokonali kolejno: Łukasz Kulesza, Adrian Augustowski i Krystian Ambroziak. Mając tak wypracowaną przewagę trener „Żółto-Czerwonych” mógł sobie pozwolić na dokonanie kilku zmian w drugich czterdziestu pięciu minutach. Piłkarze Skry w osiemdziesiątej pierwszej minucie podwyższyli jeszcze prowadzenie. Drugiego gola w tym meczu strzelił Łukasz Kulesza ustalając w ten sposób wynik spotkania.

– Za nami najtrudniejsze spotkanie w tej rundzie, choć końcowy rezultat może tego nie odzwierciedlać. Wicher Kobyłka wzmocniony kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny był wymagającym rywalem. Do czasu otrzymania czerwonej kartki przez rywali mecz był niezwykle wyrównany, a groźne sytuacje można było oglądać pod obiema bramkami. Grając w przewadze, na rozgrzanej przez słońce sztucznej płycie boiska wiedzieliśmy, że kluczem do wygranej będzie utrzymanie wysokiej intensywności meczu. Chcieliśmy to osiągnąć poprzez posiadanie piłki i wysoki pressing na połowie rywala. Nasze bramki padły po kombinacyjnych akcjach i błędach przeciwnika w wyprowadzeniu. Jedyne co zostało, to kontrolować spotkanie w drugiej połowie i w efekcie cieszyć się z kolejnych trzech punktów. Plany na następną kolejkę są oczywiste - nie zamierzamy czekać ze świętowaniem – mówi Jakub Olbryś, skrzydłowy Skry. – Był to mecz, w którym musieliśmy pokazać się z dobrej strony, pomimo braków kadrowych spowodowanych kontuzjami. Zapowiadał się ciekawy spektakl, ponieważ na meczu przy ulicy Okopowej pojawiło się kilku zawodników z pierwszej drużyny Wichra. Szybko pokazana czerwona karta przez głównego arbitra tego spotkania sprawiła, że graliśmy w przewadze i to pozwoliło nam mieć ten mecz pod kontrolą. Zostawiamy ten mecz teraz za sobą i koncentrujemy się na kolejnych spotkaniach, ponieważ naszym głównym celem jest zakończenie tego sezonu z kompletem zwycięstw i głęboko wierzę, że jest to w naszym zasięgu – zaznacza Jakub Orliński, środkowy pomocnik „Żółto-Czerwonych”.

Skra 1921 Warszawa – Wicher II Kobyłka 4:0 (3:0)

Bramki: Łukasz Kulesza (34, 81), Adrian Augustowski (41), Krystian Ambroziak (43)

Czerwona kartka: Daniel Gomulski

Żółte kartki: Łukasz Kulesza – Daniel Gomulski, Maciej Dorsz

Składy:

Skra: Vitalii Umanskyi, Michał Sitek, Bartosz Niemyjski (80 – Antonin Srajer), Jurij Martynowicz, Karol Kurek, Bartosz Kamiński (85 – Wojciech Czaplarski), Krystian Ambroziak (46 – Jakub Orliński), Adrian Augustowski (80 – Jakub Myszór), Paweł Grabki (70 – Patryk Sznajder), Kostiantyn Homon (85 – Jakub Olbryś), Łukasz Kulesza.

Wicher: Aleksander Grabek, Mateusz Zalewski, Karol Skalski, Bartosz Kierszak, Dawid Kielczyk (70 – Piotr Czuba), Maciej Grzechnik, Daniel Gomulski, Jan Goleń, Adam Goleń, Maciej Dorsz, Artur Barauko.  

Po siedemnastu kolejkach Skra 1921 Warszawa pewnie przewodzi w ligowej tabeli, mając nad drugim PRO Warszawa dziesięć punktów przewagi, zaś nad trzecią Akademią Piłkarską Marcovia II Marki trzynaście. Jeśli w najbliższą sobotę podopieczni trenera Karola Stolarskiego wygrają mecz z Przyszłością II Włochy, a PRO Warszawa ulegnie w Radzyminie rezerwom Mazura to piłkarze Skry na cztery kolejki przed końcem rozgrywek zapewnią sobie awans do A Klasy.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda