mobile
REKLAMA

Nie przegap 11. Festiwalu Kultury Bez Barier. „Możesz mniej!” - to hasło tegorocznej edycji

Niebawem odbędzie się 11. Festiwal Kultury Bez Barier, który ma na celu promowanie sztuki i kultury dostępnej dla wszystkich. Tegoroczne hasło festiwalu to „Możesz mniej!”. Mimo to, organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie ciekawych propozycji dla miłośników różnych dziedzin artystycznych

Jakub Bielawski
Nie przegap 11. Festiwalu Kultury Bez Barier. „Możesz mniej!” - to hasło tegorocznej edycji

Możesz mniej? Jak to mniej?

Zgodnie z hasłem, jakie przyświeca tegorocznej edycji - Możesz mniej! - wydarzeń nie jest tak dużo jak w poprzednich latach, lecz organizatorzy proponują nie mniej atrakcyjny czas. Co jednak hasło tegorocznego festiwalu oznacza?

- “Możesz mniej” to przyzwolenie sobie na spokój, zatrzymanie i uchwycenie chwili. Uważność i wsłuchanie się w siebie i innych. Zmiana wewnętrznego głosu z “musisz” na “możesz” – twierdzą organizatorzy przedsięwzięcia. Jak dodają, - Hasło „Możesz mniej” kojarzy mi się z ideą - „Mniej, znaczy więcej”. Jest to droga do minimalizmu, dzięki któremu życie staje się łatwiejsze. Możemy w końcu zatrzymać się i złapać oddech. Zastanowić się, czy warto cały czas gonić i nieustannie być produktywnymi?

Relaks, kontemplacja i kultura

Pięciodniowy festiwal ma być przestrzenią odpoczynku, wytchnienia i namysłu nad kondycją i potrzebami twórców i odbiorców dostępnej kultury. Według organizatorów, w ubiegłych latach wydarzenie było nazywane przez wielu jedną z najbardziej otwartych imprez w kraju. Każda kolejna edycja przebijała poprzednią, a liczby dostępnych wydarzeń, partnerów i zaangażowanych miast, uczestników systematycznie rosły. Dlaczego zatem hasłem tegorocznej edycji zostało "Możesz mniej"?

Jak informuje organizator, - festiwalowych dni i wydarzeń będzie mniej, a te które ostatecznie pojawią się w programie stanowią odpowiedź na potrzeby zgłoszone przez publiczność. Dzięki temu harmonogram 11. FKBB został stworzony z namysłem, wyrozumiałością i uważnością na człowieka i jego potrzeby. Festiwal rozpocznie się od Dnia Otwarcia i Targów Dostępności w Mazowieckim Instytucie Kultury.

W tym roku Mazowiecki Instytut Kultury dołączył po raz pierwszy jako organizator FKBB. W jego siedzibie odbyła się także konferencja prasowa poświęcona tej edycji festiwalu.

Festiwal Kultury Bez Barier rozpocznie się w środę, 4 października i będzie trwał aż do niedzieli, 8 października. Szczegółowy program jest już dostępny na stronie FKBB, a miejsca na poszczególne wydarzenia można rezerwować już od środy 27 września.

fot. FKBB/Magda Pawluczuk

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda