mobile
REKLAMA

Nie przejedziemy z powodu remontu ulicą W.Sławka

Rozpoczęto remont ul. W. Sławka na odcinku od ul. K. Pużaka do ul. Dzieci Warszawy. Ulica na tym fragmencie została zamknięta, a dla kierowców samochodów prywatnych i autobusów komunikacji publicznej wyznaczono objazdy.
 

Informacja prasowa
Nie przejedziemy z powodu remontu ulicą W.Sławka

Ul. W. Sławka zostanie odnowiona na odcinku od ul. K. Pużaka do ul. Dzieci Warszawy. Punktem wyjściowym będzie remont całkowicie wyeksploatowanej i w wielu miejscach pozapadanej nawierzchni. Przyczynił się do tego sposób asfaltowania tej ulicy jeszcze w poprzednim ustroju – asfalt został ułożony bezpośrednio na trylince.

Dlatego wykonawca (Balzola) po sfrezowaniu starego asfaltu – roboty rozpoczął dziś (8 lipca) rano – przystąpi do rozebrania ulokowanych pod spodem sześciokątnych płyt betonowych. W czasie prac podbudowa drogi zostanie wykonana od nowa, do głębokości ok. 55 cm i będzie zgodna z obowiązującymi standardami. Następnie wstawione zostaną nowe krawężniki, a ostatnim elementem prac na jezdni będzie układanie nowej nawierzchni.

Przy okazji Balzola uporządkuje parking nieopodal północno-zachodniego narożnika ulic W. Sławka i B. Wapowskiego. Po stronie zachodniej wymieni chodnik tam, gdzie jesienią 2018 r. nie został wyremontowany – nowe płyty chodnikowe o wymiarach 50 x 50 cm położy od ul. B. Wapowskiego do Bohaterów Warszawy i od wjazdu pod sklep spożywczy do ul. Dzieci Warszawy

Zmiany obejmą też przejścia dla pieszych. Jedno z nich, znajdujące się na wysokości Szkoły Podstawowej nr 4 im. W. Broniewskiego, zostanie przesunięte nieco w stronę południową. Dzięki temu pasy nie będą zlokalizowane na studzienkach kanalizacyjnych. Wszystkie zebry na remontowanym odcinku wyposażone zostaną w azyle z kostki. Tym samym poprawione będzie bezpieczeństwo najmniej chronionych uczestników ruchu, jakimi są piesi.

ZMIANY I OMIJANIE UTRUDNIEŃ

Ul. W. Sławka 8 lipca rano została całkowicie zamknięta dla ruchu na odcinku od ul. Dzieci Warszawy do skrzyżowania z ul. B. Wapowskiego. Wyjeżdzający z ul. Poczty Gdańskiej muszą skręcić w prawo lub lewo w ul. Dzieci Warszawy. Z tej ostatniej nie można zaś skręcić w ul. W. Sławka. Z kolei jadący ul. K. Pużaka muszą skręcić w lewo w ul. B. Wapowskiego. Połączenie z ul. W. Sławka straciły ulice Bohaterów Warszawy, K. Adamieckiego, Konińska i droga łącząca ul. W. Sławka z ul. J. M. Szancera.

Objazd dla kierowców prowadzi ulicami: Dzieci Warszawy, T. Kościuszki i K. Sosnkowskiego.

Chodniki remontowane będą etapami, aby jak najmniej utrudniać ruch pieszym. Podczas prac należy spodziewać się zakazów parkowania na odcinku prowadzonych prac. Piesi będą kierowani do przejść odpowiednim oznakowaniem.

Przejezdność ul. W. Sławka zostanie przywrócona z końcem wakacji, czyli w środę, 31 sierpnia. Do końca października będą jeszcze trwały prace brukarskie na chodnikach.

fot.zdm.waw.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda