mobile
REKLAMA

Nie zdepczcie Ursynowa!

Urząd Dzielnicy Ursynów zachęca mieszkańców, by wzięli udział w akcji #StopPrzedeptom. Wydeptane przez przechodniów ścieżki zamienią się w chodniki, a trawniki zostaną podreperowane.

Elżbieta Wieleba/fot. Urząd Dzielnicy Ursynów
Nie zdepczcie Ursynowa!

Dzielnica apeluje, by zgłaszać miejsca przedeptów na adres:przedepty@ursynow.pl. Należy podać - w miarę możliwości - dokładną lokalizację, propozycję zmiany (wybudowanie chodnika, odtworzenie zieleni) oraz, jeśli to możliwe, załączyć zdjęcia. Ostateczny termin zgłoszeń został wyznaczony do 30 kwietnia.

- Te z pozoru drobne działania poprawią estetykę wielu miejsc w naszej dzielnicy - mówi Zastępca Burmistrza Bartosz Dominiak. - Jestem przekonany, że bezpośrednie sygnały od mieszkańców, wskazujące dokładne lokalizacje, pozwolą nam na szybkie i skutecznie działanie– dodaje Dominiak.

- Razem z mieszkańcami chcemy zadbać o zieleń na Ursynowie, ale także o estetykę i użyteczność chodników. Liczę, że ursynowianie włączą się w akcję wskazując nam lokalizacje przedeptów - mówił radny Piotr Skubiszewski.

Czym są przedepty?

Przedepty są to miejsca, które wydeptali mieszkańcy, wielokrotnie skracając sobie drogę. Dzielnica chce walczyć zarówno z wydeptanymi dróżkami, które sygnalizują potrzebę położenia chodnika, jak i z tymi, które powstają z lenistwa pieszych.

Dynamiczne działania

Władze Ursynowa zanalizują przysłane zgłoszenia i gwarantują, że dla każdego znajdą rozwiązanie: budowę chodnika lub odtworzenie zieleni. Kolejnym krokiem będzie podział projektów na dwie grupy: zarządzane przez Dzielnicę Ursynów oraz zarządzane przez inne podmioty. W pierwszym przypadku dzielnica rozpocznie usuwanie niepożądanych ścieżek jak najszybciej. W drugim wystąpi do odpowiednich jednostek o likwidację przedeptów i będzie monitorować sukcesywnie wszystkie zmiany. Nic się jednak nie zmieni bez aktywności mieszkańców.

 

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda