mobile

Nowa atrakcja Ursynowa

Od września mieszkańcy Ursynowa mają nowe miejsce, w którym mogą w przyjemny, aktywny sposób spędzić czas na świeżym powietrzu. Przy Kopie Cwila otwarta została ścianka wspinaczkowa, która bije rekordy popularności.

Marcin Kalicki
Nowa atrakcja Ursynowa

Pomysł budowy ścianki w parku im. Romana Kozłowskiego został zgłoszony w 2016 roku w ramach projektów budżetu partycypacyjnego. Ponad dwa tysiące mieszkańców chciało, aby został zrealizowany w przeciągu kolejnych dwunastu miesięcy, jednak w pierwszym przetargu ogłoszonym w 2017 roku oferty znacząco przewyższały wartość kosztorysu, w drugim ofert nie było w ogóle. Powtórzony przetarg w 2018 roku wyłonił wykonawcę, który zrealizował projekt.

- Ścianka wyglądem i strukturą przypomina naturalną skałę. Można nadać jej dowolny kształt i kolor, aby połączyć jej wartość treningową z atrakcyjnym wyglądem. Ścianka wyposażona będzie w system chwytów umożliwiający wspinanie się. Montaż chwytów (tzw. route setting) zostanie zaprojektowany przez licencjonowanego konstruktora dróg Polskiego Związku Alpinizmu. Zapewni to optymalne wykorzystanie powierzchni i stworzenie atrakcyjnej linii wspinaczkowej o zróżnicowanym stopniu trudności - zaproponował przedstawiając opis projektu Sławomir Boksz, autor pomysłu.

I faktycznie mająca około trzy metry wysokości konstrukcja dla młodzieży, ale i dorosłych cieszy się niezwykłą popularnością. Dzięki miękkiemu podłożu wspinanie nie wymaga asekuracji. Dodatkowym jej atutem jest fakt bliskości z siłownią, co nie wątpliwie uzupełnia sportowy charakter tego miejsca.

- To bardzo dobra i trafna inwestycja. Chętnie przychodzimy tu z dziećmi żeby trochę inaczej, a jednocześnie aktywniej spędzić czas wolny. Szkoda, że nie udało się zrealizować tego projektu wcześniej - powiedziała Małgorzata Kalisińska.

Patrząc na to, jakie jest zainteresowanie nową ścianką wspinaczkową wśród mieszkańców Ursynowa i ich zadowolenie, władze dzielnicy powinny zastanowić się nad kolejnymi tego typu inwestycjami.

Marcin Kalicki  / fot.FB funpage Ścianki wspinaczkowej pod Kopą Cwila

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda