mobile
REKLAMA

Nowa bajka Teatru Żydowskiego „KOTYGOROSZKO I DIABŁY”

Nowy spektakl „KOTYGOROSZKO i DIABŁY” to kontynuacja współpracy ukraińskich i polskich artystów z Teatru Żydowskiego, która rozpoczęła się wiosną tego roku. Premiera nowej bajki już 5 grudnia.

informacja prasowa
Nowa bajka Teatru Żydowskiego  „KOTYGOROSZKO I DIABŁY”

Kiedy na początku roku wybuchła wojna w Ukrainie, Teatr Żydowski wraz z ukraińskimi artystami postanowił zrobić coś dla dzieci oraz ich rodzin przebywających tymczasowo w Polsce. 4 czerwca w Warszawie odbyła się premiera pierwszego interaktywnego spektaklu dla dzieci „Ukraińskie Bajkowe Zabawy”, powstałego z inicjatywy Gołdy Tencer.

Zespół aktorów z Ukrainy wraz z aktorami Teatru Żydowskiego połączyli siły w słusznej sprawie, żeby dodać ukraińskim dzieciom otuchy i radości w tym trudnym czasie. Z naszym spektaklem odwiedziliśmy kilkanaście ośrodków dla uchodźców w Warszawie i poza stolicą. Dzieci bawiły się i śpiewały razem z naszymi aktorami i choć na chwilę udało im się zapomnieć o tym, co się dzieje w Ukrainie.

W nowym spektaklu, którego premiera odbędzie się 5 grudnia, pojawia się postać bohatera ukraińskiej baśni ludowej Kotygoroszko, który mimo młodego wieku odczuwa heroiczną siłę i odwagę, gdy jego bliscy potrzebują pomocy i uwolnienia z niewoli. Odwieczna walka dobra ze złem, bycie wolnym i szczerym to najważniejsze przesłanie nowej bajki. Jakże aktualne dziś.

W spektaklu nie zabraknie również chwytającej za serce muzyki. Dźwięki dawnych pieśni kozackich podkreślą istotę zdarzeń, nastrojów i intencji bohaterów spektaklu. Połączenie brzmienia tradycyjnych ukraińskich instrumentów muzycznych, domry, bandury i piszczałki, z nowoczesnymi rytmami i instrumentami zainspirują dzieci na widowni energią, pięknem i siłą ich narodowych korzeni.

 

KOTYGOROSZKO I DIABŁY”

Scenariusz i reżyseria: Ałła Kosach-Denysiuk (Kijów, Ukraina)

Muzyka i aranżacja: Nataliia Utesheva (Winnycja, Ukraina)

Scenografia i kostiumy: Ewa Łaniecka

Produkcja: Roksana Szmigiero

Obsada: Ewa Dąbrowska, Małgorzata Majewska, Małgorzata Trybalska, Joanna Rzączyńska, Piotr Siwek, Piotr Sierecki, Roman Skorovskyy, Ałła Kosach-Denysiuk.

Akompaniament muzyczny na żywo: Nataliia Utesheva (domra) i duet rodzinny Natalia i Ihor Mazurowie.

fot. Renata Zawadzka – Ben Dor

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda