mobile

Nowa Spółdzielnia Kultury powstanie na Marymoncie

Mieszkańcy Marymontu niebawem będą mogli realizować swoje pomysły i działać aktywnie na rzecz lokalnej społeczności w powstającym właśnie nowym Miejscu Aktywności Lokalnej przy ul. Rudzkiej 12/14. – Wybór tego miejsca to hołd pamięci o uczestnikach Powstania Warszawskiego – podkreśla Włodzimierz Piątkowski, wiceburmistrz urzędu dzielnicy Bielany, który nadzoruje całą inwestycję.

Anna Przerwa
Nowa Spółdzielnia Kultury powstanie na Marymoncie

Miejsce Aktywności Lokalnej dla osiedla Ruda i Marymont-Kaskada będzie funkcjonować na terenie powstającej właśnie nowej biblioteki, na potrzeby której zaadaptowano pomieszczenia na parterze budynku przy ul. Rudzkiej 12/14. Miejsce to będzie służyć nawiązywaniu sąsiedzkich relacji, realizowaniu działań na rzecz mieszkańców oraz aktywnemu spędzaniu czasu wolnego w najbliższym otoczeniu.

– Budynek przy Rudzkiej 12/14 ma już blisko 80 lat. Jest on tzw. „ostańcem niemych świadków” II Wojny Światowej, w tym także bardzo krwawych walk, jakie w tym rejonie miały miejsce podczas Powstania Warszawskiego. W spieranie aktywności mieszkańców oraz pamięć o Poległych i Walczących w Powstaniu Warszawskim wymaga szczególnego zaakcentowania – mówi Włodzimierz Piątkowski, wiceburmistrz Bielan.

W realizację projektu urzędu Bielany zaangażowali się też przedstawiciele Samorządu Mieszkańców osiedla Ruda oraz Stowarzyszenie „Razem dla Bielan”. – Bardzo się cieszę, że taki mini ośrodek kultury powstaje na osiedlu Ruda. Docelowo chcemy, aby powstał tam też Dom Kultury z prawdziwego zdarzenia – cieszy się Grzegorz Pietruczuk, wiceburmistrz urzędu dzielnicy Bielany i Przewodniczący Stowarzyszenia „Razem dla Bielan”.

Jak informuje Włodzimierz Piątkowski, prace idą na razie zgodnie z planem. – Całość robót budowlanych zakończy się jeszcze w tym roku – zapewnia wiceburmistrz.

Nowe Miejsce Aktywności Lokalnej na osiedlu Ruda będzie trzecią już Spółdzielnią Kultury na warszawskich Bielanach, wraz z MAL „Samogłoska” na Młocinach (ul. Samogłoska 9A) i MAL „Studnia” na Wólce Węglowej (ul. Estrady 112).

Anna Przerwa / fot.Urząd Dzielnicy Bielany

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda