mobile
REKLAMA

Nowe oblicze ulicy Górczewskiej

W miniony weekend zakończyliśmy trwającą ponad tydzień wymianę nawierzchni na ul. Górczewskiej. Nowy asfalt położyliśmy na obu jezdniach na odcinku między ulicami S. Konarskiego a T. Krępowieckiego, czyli w miejscu nie związanym bezpośrednio z budową metra na Bemowie.

Informacja prasowa
Nowe oblicze ulicy Górczewskiej

Budowa drugiej linii metra na Bemowo zbliża się do mety. Koniec prac pod ziemią wiąże się z ich intensyfikacją na powierzchni. Jednym z ostatnich etapów robót była wymiana nawierzchni, która uległa znacznej degradacji z uwagi na zwiększony ruch pojazdów budowy korytarza podziemnej kolei.

Remont rozpoczęliśmy 10 czerwca i przeprowadziliśmy go w dwóch częściach. Najpierw zajęliśmy się jezdnią południową, prowadzącą w kierunku Śródmieścia – na odcinku od ul. S. Konarskiego do ul. T. Krępowieckiego. Następnie, na tym samym fragmencie, wymieniliśmy nawierzchnię na jezdni północnej (w stronę Bemowa). Aby wydłużyć trwałość nowego asfaltu, wzmocniliśmy go siatką szklaną, ułożoną między warstwami wiążącą a ścieralną.

Prace zakończyliśmy minionej nocy malowaniem oznakowania poziomego oraz usunięciem znaków pionowych i wygrodzeń, ustawionych w związku z utrudnieniami w ruchu. Oznakowanie poziome zostało namalowane cienką warstwą farby. Grubowarstwowo będzie wykonane za ok. 2 tygodnie. Jest to standardowa procedura, bowiem na świeżo ułożonej masie oznakowania poziomego nie maluje się grubą warstwą farby

fot.zdm.wawa.pl

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda