mobile
REKLAMA

Nowe technologie – jak nie dać się cyfrowo wykluczyć

„Digital to nie rewolucja, to ewolucja. Nie daj się wykluczyć!’’ – to hasło tegorocznej edycji Digital Festival, którego partnerem jest m.st. Warszawa. 1 października po raz trzeci startuje największa edukacyjno-technologiczna inicjatywa w Polsce.

Informacja prasowa
Nowe technologie – jak nie dać się cyfrowo wykluczyć

Wybuch pandemii COVID-19 nieoczekiwanie przyśpieszył proces cyfrowej transformacji i pokazał, że cyfrowe kompetencje odgrywają kluczową rolę w życia społecznym. Bez nich stajemy się coraz bardziej wykluczeni oraz pozbawieni szans na rozwój w pracy, realizację pasji i zainteresowań.

- W dzisiejszych czasach nowe technologie niemal nieustannie towarzyszą naszemu życiu, a cyfryzacji ulega niemal każda jego dziedzina. Tymczasem nauka umiejętności cyfrowych nadal postrzegana jest jako trudna i skomplikowana, przeznaczona dla specjalistów. Dlatego takie inicjatywy jak Digital Festival są tak istotne dla każdego z nas. Gorąco zachęcam każdego, kto chce pozyskać nowe umiejętności i kompetencje do wzięcia udziału w tym wydarzeniu – mówi Karolina Zdrodowska,  dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego  w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy.

Digital Festival to prezentacja nowych technologii, przez 10 dni odbywać się będzie wiele atrakcyjnych wydarzeń. Jednym z nich jest Noc Innowacji  - jednonocne wydarzenie,
9 października, podczas którego ponad 70 miejsc w całym kraju otworzy swoje drzwi dla zwiedzających. W czasie nocnych pokazów i wykładów będzie można się dowiedzieć, jak opuścić na chwilę pole oddziaływania ziemskiej grawitacji, zbudować miecz świetlny oraz zrozumieć działanie sztucznej inteligencji. Ponadto w trakcie trwania festiwalu będzie można skorzystać z platformy Akademia Skillup. To wyjątkowa platforma ze szkoleniami, które pokazują jak skutecznie poruszać się w cyfrowym świecie. Będzie można również skorzystać z akcji Cyfrowe Zniżki – święta cyfrowych zakupów, podczas którego każdy będzie mógł upolować fantastyczne okazje i rabaty sięgające nawet 50 proc. Festiwal umożliwia każdemu zdobywanie niezbędnych w dzisiejszym świecie cyfrowych kompetencji. Wszystkie wydarzenia i akcje są bezpłatne.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Digital Poland.

Jak wynika z raportu fundacji Digital Poland aż 92 proc. Polaków jest przekonanych, że umiejętności cyfrowe zwiększają szansę na znalezienie lepszej pracy. Natomiast wielu z nich nie potrafi odnaleźć odpowiednich szkoleń oraz kursów, które umożliwią zdobywanie kompetencji przyszłości. Dlatego Festival jest cyfrowym kompasem wskazującym najlepszą drogę do ich rozwoju. Dodatkowo to idealna okazja do przełamywania strachu przed nowymi technologiami. Podstawowe inicjatywy pozwalają zrozumieć działanie m.in. sieci 5G oraz sztucznej inteligencji, które często wywołują wśród ludzi obawy głównie z powodu niewiedzy  – mówi Piotr Mieczkowski, dyrektor zarządzający fundacją Digital Poland.

Link do strony wydarzenia: https://digitalfestival.pl/

Fot. mat. pras.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda