mobile
REKLAMA

Nowoczesny SOR w Szpitalu Czerniakowskim już gotowy

Rozbudowa szpitalnego oddziału ratunkowego przy ul. Stępińskiej dobiegła końca. Dzięki inwestycji, finansowanej z budżetu miasta, oddział ma obecnie dwa razy więcej powierzchni i łóżek. Nowy SOR Szpitala Czerniakowskiego został również nowocześnie wyposażony i umeblowany. W najbliższych dniach zacznie przyjmować pacjentów

Informacja prasowa
Nowoczesny SOR w Szpitalu Czerniakowskim już gotowy

W Warszawie dbamy o zdrowie naszych mieszkańców. W ciągu ostatnich kilku lat przeznaczyliśmy na ten cel już blisko 1 mld zł z budżetu miasta – mówi prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski. – Środki te pozwoliły nam m.in. zbudować zupełnie nowy Szpital Południowy, rozbudować Szpital Bielański, zmodernizować Szpital Wolski oraz utworzyć wyjątkową w skali kraju placówkę – Warszawski Instytut Zdrowia Kobiet. SOR Szpitala Czerniakowskiego to kolejna nasza inwestycja w zdrowie mieszkańców i lepsze warunki do ich leczenie dla personelu medycznego. W ciągu roku pomoc uzyskuje w tym miejscu 20 tys. osób z zagrożeniem zdrowia i życia. Dlatego Warszawa przeznaczyła niemal 21 mln zł na jego gruntowną rozbudowę i nowoczesne wyposażenie podkreślał prezydent m.st. Warszawy odwiedzając dziś szpital przy Stępińskiej.

Nowe części oddziału i nowoczesne wyposażenie

Do budynku, w którym mieścił się oddział ratunkowy Szpitala Czerniakowskiego, dobudowano dwie nowe części – parterową od strony ul. Stępińskiej oraz trzykondygnacyjną od strony ul. Górskiej.

W wyniku rozbudowy łączna powierzchnia użytkowa SOR zwiększyła się dwukrotnie – o niemal 600 m kw. Pozwoliło to również na podwojenie liczby łóżek dla pacjentów z 9 do 20 stanowisk. Z miejskiego budżetu przeznaczyliśmy również 6 mln zł na zakup niezbędnego sprzętu medycznego i aparatury oraz wyposażenia oddziału – zaznacza Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy, która odpowiada m.in. za miejską politykę zdrowotną.

Na parterze budynku znajdują się pomieszczenia SOR, m.in. rejestracja i poczekalnie, gabinety badań, sale: obserwacyjna, resuscytacyjno-zabiegowa, wstępnej intensywnej terapii. W ramach inwestycji wymienione zostały m.in. posadzki, okna i drzwi.

W nowej części od strony ul. Górskiej na kondygnacji podziemnej mieszczą się pomieszczenia techniczne i magazynowe. Piętro zostało przeznaczone na potrzeby administracyjne.

Od strony podwórka zlokalizowano osobny wjazd dla karetek oraz wejście dla pieszych do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Po generalnej modernizacji podjazdu zapewnia on możliwość dojazdu pod budynek dwóch karetek jednocześnie. Niezależne wejście główne dla pieszych, przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, znajduje się od strony ul. Górskiej.

Jak podkreśla dr Paweł Obermeyer, prezes Szpitala Czerniakowskiego, w czasie trwania inwestycji SOR działał nieprzerwanie, w innej części placówki. Wkrótce przenosimy oddział ratunkowy do zmodernizowanego budynku. W celu zabezpieczenia zdrowia i życia pacjentów, m.in ostrych dyżurów, robimy to etapami. Ale już w przyszłym tygodniu zacznie docelowo działać w wyremontowanej części szpitala – dodaje prezes.

Prace związane z rozbudową oddziału ratunkowego Szpitala Czerniakowskiego były nadzorowane poprzez Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta.

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda