mobile

Nowy ośrodek kultury na Ursynowie

Już dzisiaj wmurowany zostanie kamień węgielny pod przyszłe Centrum Kultury Ursynowa. Nowa instytucja ma być pierwszym dzielnicowym domem kultury dla tzw. Wysokiego Ursynowa. Kiedy będziemy mogli z niej skorzystać?

Informator Stolicy
Nowy ośrodek kultury na Ursynowie

Wyczekiwana przez mieszkańców Ursynowa, nowa instytucja kultury już niebawem otworzy swoje podwoje. Zgodnie z umową zawartą z wykonawcą zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na 31 sierpnia 2018 r. Wszystko wskazuje więc, że w czasie przyszłej jesieni Centrum będzie już działać na użytek mieszkańców Ursynowa.

Zadaniem Centrum Kultury Ursynowa będzie prowadzenie działalności w zakresie tworzenia i upowszechniania kultury. Obejmie ona edukację kulturalną, animację i rozwój amatorskiego ruchu artystycznego oraz zachowanie dziedzictwa kulturowego i lokalnej tradycji.

Jak będzie wyglądał przyszły dom kultury? Na parterze zlokalizowany będzie hol wejściowy z galerią oraz klubem muzycznym, szatnie, sala widowiskowa i garderoby. Zespół sal dydaktycznych zaprojektowano na drugim i trzecim piętrze. W budynku przewidziana jest sala widowiskowa na 350 osób oraz scena z pełną technologią sceniczną. Na drugim piętrze zaplanowano salę wielofunkcyjną z widownią na 100 osób, przystosowaną do przeprowadzania w niej widowisk artystycznych. Sala wielofunkcyjna może być również wykorzystywana, jako sala baletowa. Przed budynkiem powstanie parking na 107 miejsc postojowych.

Wydarzenie odbędzie się o godzinie 10.00 na parkingu obok Urzędu Dzielnicy Ursynów. Udział w nim wezmą przedstawiciele władz Warszawy i dzielnicy Ursynów, wykonawcy inwestycji (Moris – Polska Sp. z o.o.) oraz media.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko