mobile

Obiady czwartkowe 2.0

Czy czwartek wybrano przypadkowo na dzień poświęcony koncertom muzyki klasycznej? Można się zastanawiać, ale na pewno warto latem odwiedzić Centrum Praskie Koneser i posłuchać za darmo mistrzowskich recitali, występów młodych talentów, czy duetów instrumentalnych.

Aleksandra Bańka
Obiady czwartkowe 2.0

Muzyka łagodzi obyczaje, uspokaja, przenosi w inny, wyjątkowy świat. Można śmiało powiedzieć, że towarzyszy nam praktycznie każdego dnia. Czy to w drodze do pracy, czy na spotkaniu ze znajomymi, czy nawet przy sprzątaniu lubimy, kiedy w tle leci jakaś przyjemna melodia. Na długo musieliśmy przyzwyczaić się właśnie do takiego indywidualnego słuchania – koncerty zostały odwołane lub przesunięte na nieokreślone terminy, wszelkie bary i restauracje z muzyką na żywo zostały zamknięte. Jednak teraz, kiedy lockdown dobiegł końca i miasto na nowo zaczyna tętnić życiem przed wielbicielami dobrego brzmienia otwierają się koncertowe możliwości. Jednym z miejsc, które wychodzi naprzeciw potrzeby kontaktu z muzyką jest Centrum Praskie Koneser.

Odnowione kilka lat temu Centrum Praskie Koneser cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Warszawy. Koncerty, wystawy i inne wydarzenia kulturalne przyciągają niezmiennie tłumy ludzi. Tym razem w dawnej wytwórni wódek zagoszczą poważne brzmienia. Od 27 maja ruszają czwartkowe koncerty muzyki klasycznej. Co tydzień będzie można posłuchać wspaniałych występów. Laureaci licznych konkursów, absolwenci najlepszych Akademii Muzycznych to artyści, którzy zagrają w letnie wieczory. Z instrumentów usłyszymy nie tylko fortepian, będą też skrzypce, altówki, wiolonczele i klarnety. Niewątpliwie każdy znajdzie coś dla siebie.

Wydarzenie rusza w najbliższy czwartek (27 maja) i potrwa przez całe wakacje (ostatni koncert – 26 sierpnia). Koncerty będą odbywały się w czwartki o godzinie 19. Co najważniejsze, wstęp jest bezpłatny. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Konesera: https://koneser.eu/koncerty-czwartkowe/

Fot. www.pixabay.com

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda