mobile
REKLAMA

Od dzisiaj odbywa się Świąteczna Zbiórka Żywności

Już w najbliższy weekend w Warszawie odbędzie się 27. Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Bank Żywności SOS. Od lat honorowym patronatem zbiórkę obejmuje prezydent m. st.  Warszawy Rafał Trzaskowski. Jak co roku miasto przygotowuje także akcję Warszawska Paczka Świąteczna

Informacja prasowa
Od dzisiaj odbywa się Świąteczna Zbiórka Żywności

– Intensywnie działamy, żeby przygotować pomoc i wsparcie potrzebującym w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Już za chwilę rusza Świąteczna Zbiórka Żywności naszego partnera Banku Żywności SOS, ale w tym roku przygotowujemy także kilka tysięcy miejskich paczek, które przez nasze ośrodki pomocy społecznej trafiają do warszawianek i warszawiaków w potrzebie oraz powstańców warszawskich – mówiła Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka m.st. Warszawy. – Stale wspieramy również organizacje pozarządowe, które co roku zaangażowane są w to, żeby zarówno w okresie świątecznym, jaki i na co dzień pomagać mieszkankom i mieszkańcom Warszawy – dodała Aldona Machnowska-Góra.

Świąteczna Zbiórka Żywności

Chciałabym podziękować prezydentowi m.st. Warszawa za objęcie naszej zbiórki patronatem. Bank Żywności SOS od niemal 30 lat pomaga potrzebującym ratując żywność, współpracując z sieciami handlowymi, dystrybutorami i producentami żywności. Świąteczna zbiórka jest naszą akcją specjalną. Prosimy warszawiaków o to by podzielili się żywnością o długich terminach przydatności, która stanie się podstawą przygotowywania paczek świątecznych dla podopiecznych organizacji, z którymi współpracujemy – mówiła Anna Wolska, dyrektorka Banku Żywności SOS w Warszawie.

Zbiórka odbędzie się w 140 sklepach i marketach w Warszawie i okolicy. Aby dołączyć do zbiórki wystarczy zrobić zakupy i je przekazać wolontariuszom Banku Żywności SOS w Warszawie, których będzie 3 tys. Potrzebne są produkty z długim terminem przydatności do spożycia np. mąka, makaron, kasza, cukier, kawa, herbata, kakao olej, konserwy, bakalie, słodycze, przetwory owocowe i warzywne.

Więcej informacji o zbiórce znajduje się na stronie: zbiorkazywnosci.pl.

Warszawska paczka świąteczna

Miasto podobnie jak w roku  ubiegłym przygotowuje akcję Warszawska Paczka Świąteczna, która polega na przygotowaniu kilku tysięcy paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących mieszkańców, m.in. seniorów, osób z niepełnosprawnościami oraz powstańców warszawskich. Paczki trafią do warszawiaków dzięki wsparciu ośrodków pomocy społecznej.

W paczce znajdą się różne produkty m.in. kawa, herbata, słodycze, produkty mięsne oraz inne, które będzie można wykorzystać do przygotowania świątecznych potraw, ale także po świętach.

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda