mobile

Olimpiada Młodzieży podsumowana

Tegoroczna Warszawska Olimpiada Młodzieży za nami. Uroczysta Gala na której wręczono wyróżnienia i puchary dla najlepszych zawodników, szkół i dzielnic odbyła się 10 października w Centrum Rekreacyjno – Sportowym Bielany.

 

W.A.
TAGI
Olimpiada Młodzieży podsumowana

Podobnie jak rok temu do hali sportowej CRS przybyli przedstawiciele władz miasta, burmistrzowie dzielnic, naczelnicy wydziałów sportu oraz delegacje biorących udział w Olimpiadzie szkół.

Wśród gości można było dostrzec: Zastępcę Prezydenta m. st. Warszawy Renatę Kaznowską oraz Janusza Samela i Dorotę Ognichę z Biura Sportu i Rekreacji. Byli obecni członkowie zarządów warszawskich dzielnic i radni. Nie zabrakło również gospodarzy dzielnicy w której odbyło się podsumowanie. Obecny był Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk i Zastępca Burmistrza Andrzej Malina.

W roli prowadzącego podsumowanie 52 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży znakomicie się sprawdził dziennikarz sportowy Bogdan Saternus.

Otwarcia Gali dokonał Przewodniczący Warszawsko-Mazowieckiego Szkolnego Związku Sportowego Jan Dorosiewicz, który przywitał laureatów i wszystkich gości. Wiceprezydent Renata Kaznowska podkreśliła z kolei ogromną rolę nauczycieli wychowania fizycznego, dyrektorów szkół i burmistrzów dzielnic, wspierających wychowanie przez sport.

52 Warszawska Olimpiada Młodzieży okazała się ogromnym sukcesem. W samych tylko finałach udział wzięło 1212 zespołów szkolnych. Rywalizowało w nich 10743 młodych sportowców, a w całych Igrzyskach włączając w to eliminacje około 71.000 uczestników.

Uroczysta Gala rozpoczęła się od wręczenia odznaczeń za zasługi dla sportu przyznanych przez Ministra Sportu i turystyki, a następnie odznak SZS „Za zasługi w rozwoju sportu młodzieży szkolnej”. Srebrną odznakę „Za zasługi dla Sportu” otrzymała Jolanta Marianna Piątkowska, a brązowe 6 kolejnych osób. Natomiast odznaką SZS uhonorowana została m.in. wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska oraz reprezentanci dzielnicy będącej gospodarzem imprezy: Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk, Zastępca Burmistrza Andrzej Malina oraz Dyrektor CRS Bielany Anna Szymczak-Gałkowska. Odznakę przyznano również Prezydentowi Rafałowi Trzaskowskiemu. Jak poinformowali organizatorzy zostanie mu ona wręczona w najbliższym możliwym terminie na spotkaniu w stołecznym ratuszu. W sumie odznakami Ministra Sportu i Turystyki odznaczono 7 osób, a odznakami SZS 18. Przekazano także okolicznościowe tabliczki z podziękowaniami za zaangażowanie w organizację Olimpiady.

Kolejnym punktem programu było wręczenie wyróżnień za osiągnięcia w rywalizacji sportowej. Było ich aż 60. Zaznaczmy zatem tylko, że w łącznej klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce wśród warszawskich dzielnic zajęło Śródmieście wyprzedzając Bielany i Wolę. W łącznej klasyfikacji punktowej wygrali sportowcy ze Śródmieścia, przed zawodnikami z Ursynowa i z Bielan.

Imprezie towarzyszyła interesująca oprawa artystyczna. Oficjalną ceremonię przeplatały występy zespołu Hand to Hand.


 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda