mobile
REKLAMA

Oświetlenie Warszawy przechodzi wielką rewolucję

W najbliższych latach Warszawa planuje rewolucję w systemie oświetleniowym, wprowadzając nowe oprawy z automatycznym systemem monitorowania oraz energooszczędne ledy, co przyczyni się do skrócenia czasu naprawy usterek i zwiększenia efektywności całego systemu miejskiego oświetlenia ulicznego

oprac. Klaudia Kwasek
Oświetlenie Warszawy przechodzi wielką rewolucję

Wkrótce nie będzie potrzeby zgłaszania awarii latarni, ponieważ nowe oprawy zostaną wyposażone w kontrolery umożliwiające monitorowanie sieci oświetleniowej. Dzięki nim precyzyjne informacje o usterce trafią natychmiast do bazy danych, co przyspieszy interwencję Pogotowia Drogowego.

Planowane zmiany obejmują wprowadzenie nowoczesnego systemu zdalnego sterowania oświetleniem w Warszawie, umożliwiającego także automatyczne dostosowywanie intensywności światła do warunków atmosferycznych oraz gromadzenie danych o ruchu i zanieczyszczeniu powietrza.

Oprócz tego, wymiana przestarzałych opraw sodowych na energooszczędne ledy, o nazwie SAVA, oraz instalacja nowych, wytrzymalszych słupów oświetleniowych, mają zwiększyć efektywność, estetykę i bezpieczeństwo systemu miejskiego oświetlenia ulicznego.

fot. ZDM

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda