Pewna wygrana Legii w Gdańsku

Po przerwie na mecze reprezentacji wróciła PKO Bank Polska Ekstraklasa. W piątkowym meczu wieczoru piłkarze Legii Warszawa nie mieli problemów z pokonaniem w Gdańsku Lechii.

Legioniści znakomicie weszli w mecz i już w czwartej minucie stworzyli sobie groźne sytuacje. Najpierw strzał Wojciecha Urbańskiego obronił Szymon Weirauch, by chwilę później ponownie udanie interweniować po strzale Ryoyi Morishity. W piątej minucie warszawianie wyprowadzili kontrę, ale piłka po strzale Marca Guala powędrowała obok słupka bramkarza gospodarzy. Sto osiemdziesiąt sekund później doskonałe dośrodkowanie Pawła Wszołka zakończyło się niecelnym strzałem głową Morishity. Legia nie zwalniała tempa i miała kolejne sytuacje bramkowe, ale nie zdołała w pierwszej połowie pokonać dobrze spisującego się między słupkami golkipera Lechii.

W drugich czterdziestu pięciu minutach „Wojskowi” nadal byli stroną przeważającą, wyprowadzając raz po raz groźne akcje pod pole karne rywali. W pięćdziesiątej ósmej minucie Ryoya Morishita wykorzystał dobre zgranie piłki głową od Marca Guala i nie miał problemów z pokonaniem Weiraucha. Pięć minut później warszawianie podwyższyli wynik spotkania. Ładnym strzałem zza pola karnego popisał się Kacper Chodyna wykorzystując złe ustawienie golkipera gdańskiego zespołu. Choć obydwa zespoły próbowały jeszcze zmienić wynik to żadnemu z nich nie udało się już strzelić gola.

Lechia Gdańsk – Legia Warszawa 0:2 (0:0)

Bramki: Ryoya Morishita (58), Kacper Chodyna (63)

Żółte kartki: Bujar Pllana – Wojciech Urbański, Ryoya Morishita

Lechia: Szymon Weirauch, Dominik Piła, Bujar Pllana (76 – Tomasz Neugebauer), Elias Olsson, Conrado, Rifet Kapić, Iwan Żelizko, Anton Carenko (70 – Serhij Bułeca), Kacper Sezonienko (59 – Camilo Mena), Maksym Chłań (76 – Karl Wendt), Bohdan Wjunnyk (76 – Tomasz Wójtowicz).

Legia: Gabriel Kobylak, Paweł Wszołek, Radovan Pankov, Steve Kapuadi, Ruben Vinagre (84 – Patryk Kun), Bartosz Kapustka (75 – Claude Goncalves), Maximillian Oyedele (46 – Rafał Augustyniak), Wojciech Urbański (54 – Luquinhas), Kacper Chodyna, Marc Gual (75 – Migouel Alfarela), Ryoya Morishita.

Kolejne spotkanie legioniści zagrają już w czwartek, 24 października. O godz. 21:00 w meczu Ligi Konferencji zmierzą się w Serbii z drużyną FK Bačka Topola.