mobile
REKLAMA

Pięć Smaków na ekranie

Rozpoczyna się kolejna edycja Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków. Od dzisiaj do 21 listopada w kinie Muranów i Kinotece można oglądać 38 najlepszych filmów azjatyckich z ostatnich lat oraz brać udział w wydarzeniach towarzyszących

Informacja prasowa
Pięć Smaków na ekranie

W poszukiwaniu najciekawszych produkcji selekcjonerzy Pięciu Smaków odwiedzili najważniejsze festiwale filmowe, m.in. w Rotterdamie, Osace, Udine, Cannes i Wenecji. Wśród wybranych filmów można znaleźć m.in. pełne dobrej energii komedie romantyczne, zapierające dech w piersi blockbustery oraz ambitne kino artystyczne.

W festiwalu można uczestniczyć także bez wychodzenia z domu. Większość filmów dostępnych jest na stronie festiwalu do 3 grudnia.

W ramach seansów odbędą się spotkania z twórczyniami i twórcami – dostępne również online, a także eksperckie prelekcje poprzedzające projekcje.

Klasyka w nowej odsłonie

Ważną częścią programu są pokazy filmów sprzed lat, które zdążyły nabrać już kultowego statusu i zostały cyfrowo odnowione w jakości 4K. Tegoroczną nowością w programie jest przegląd kina hongkońskiego, znanego nie tylko z filmów akcji, ale również znakomitych dramatów i błyskotliwych komedii.

Udział w Pięciu Smakach to też niecodzienna okazja na zapoznanie się z kinem hinduskim, charakteryzującym się niezwykle barwnym obrazem i pomysłowością, poruszającym trudne, geopolityczne tematy.

W programie nie brakuje obiecujących debiutów i mocnych premier znanych już wcześniej reżyserów. Szczególnie duży jest wybór filmów tajwańskiego mistrza Kinga Hu, który zasłynął z innowatorskiego podejścia do choreografii sztuk walki oraz kreowania kobiecych bohaterów.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa. Więcej informacji na temat programu i karnetów znajduje się na stronie festiwalu.

fot.mat.org.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda