mobile
REKLAMA

Pieniądze na stanowiska pracy dla osób z niepełnosprawnościami

Ponad 80 tys. zł można otrzymać na organizację stanowiska pracy dla osoby z niepełnosprawnością. Warszawski Urząd Pracy proponuje też inne rodzaje wsparcia aktywizacji zawodowej tej grupy osób.

Informacja prasowa
Pieniądze na stanowiska pracy dla osób z niepełnosprawnościami

Urząd Pracy m. st. Warszawy wspiera rehabilitację zawodową osób z niepełnosprawnościami. W tym roku ma na to 3 mln 400 zł.

To kwota, która pozwala na skorzystanie z wielu form wsparcia. O dofinansowanie może ubiegać się pracodawca, ale także osoby z niepełnosprawnością, które chcą założyć własny biznes.

Bezrobotni, czy poszukujący pracy, mogą otrzymać środki na działalność gospodarczą czy udział w spółdzielni socjalnej. Kwota o którą można się ubiegać to  ponad 80 tys. zł.

W zależności od wysokości środków o które ubiegał się wnioskodawca, działalność musi być prowadzona przez 12 lub 24 miesiące.

Pracodawca, który chce uzyskać zwrot kosztów wyposażenia stanowiska pracy, również może otrzymać kwotę ponad 80 tys. zł, czyli piętnastokrotność przeciętnego wynagrodzenia. Utworzone miejsce pracy musi funkcjonować przez 36 miesięcy.

 Z naszych ostatnich badań wynika, że ok. 12 procent mieszkańców Warszawy to osoby z niepełnosprawnością, połowa z nich posiada prawne orzeczenie. Podnoszenie kwalifikacji pracowników to kolejny ważny element naszego programu wsparcia – mówi zastępca prezydenta Aldona Machnowska-Góra.

 

 Urząd może także dokonać zwrotu kosztów części szkolenia pracownika niepełnosprawnego do wysokości 70% kosztów szkolenia. Można także skorzystać z oferty staży oraz finansowania szkoleń indywidualnych.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej:  

https://warszawa.praca.gov.pl/osoby-z-niepelnosprawnoscia-nabory-wnioskow

Fot. Pixabay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda