mobile
REKLAMA

Pierwszy tydzień płatnego parkowania

Dobiega końca pierwszy tydzień obowiązywania Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego na Ochocie. Było wiele emocji, wiele niewiadomych, do ostatniej chwili dzielnica uzgadniała sporne kwestie z ZDM. I wreszcie 15 listopada strefa ruszyła!

Informacja prasowa
Pierwszy tydzień płatnego parkowania

Oczywiście jest stanowczo za wcześnie na jakiekolwiek podsumowania, czy analizy. To wymaga znacznie dłuższego czasu. Można się już jednak pokusić o pierwsze spostrzeżenia. - Jest zdecydowanie luźniej i to widać. Raczej nie ma problemu ze znalezieniem miejsca do parkowania. W tym aspekcie wdrożenie strefy płatnego parkowania wydaje się spełniać swoje założenia. Warto jednak przypomnieć, że nie wszystko już funkcjonuje tak jak powinno, zgodnie z pierwotnymi zamierzeniami. Otóż ZDM nie zdążył z wymalowaniem oznakowania poziomego w wielu miejscach i w związku z tym mamy trochę chaosu. – Mieszkańcy nie wiedzą, czy mogą parkować, czy nie będą karani mandatami, jak długo będą czekać na oznakowanie? ZDM zapewnia, że dopóki nie zakończy swoich prac kar w tych miejscach nie powinno być, ale pamiętajmy, że dokończenie malowania oznakowania poziomego to kwestia dni.

Czy coś się jeszcze zmieni? Zobaczymy. Dzielnica cały czas zgłasza do ZDM korekty do oznakowania, trwają też analizy dotyczące wprowadzenia dodatkowych Stref Mieszkańca, – na których będzie obowiązywać Identyfikator ZGN. W przypadku potrzeb rozważane jest wprowadzenie ewentualnych nowych Stref Mieszkańca, ale decyzje jeszcze nie zapadły.

Bardzo ważne są spostrzeżenia mieszkańców. Zarówno w urzędzie dzielnicy, jak i w Zakładzie Gospodarowania Nieruchomościami sygnały od mieszkańców są mile widziane. To z pewnością pozwoli na uszczelnienie systemu, być może organizację kolejnych Stref Mieszkańca.

Do tej pory wydano ponad cztery i pół tysiąca Identyfikatorów ZGN. Jednak jeszcze nie wszyscy uprawnieni je mają. Jest wiele osób, które formalności zostawiły na ostatnią chwilę. To błąd. Warto przypomnieć, że Identyfikatory ZGN można odbierać również w weekendy, w tym w niedzielę. Nie zwlekajmy, bo przyjdzie taki moment, że za parkowanie bez wymaganego dokumentu zaczną się „sypać” kary. Lepiej poświęcić te kilka minut w niedzielę, niż narazić się na uszczuplenie zasobów portfela o 250 PLN z tytułu parkowania bez stosownego zezwolenia.

Fot. UD Ochota

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda