mobile
REKLAMA

Piknik krwiodwwcó już w sobotę!

W najbliższą sobotę 9.09.2017 r. w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie odbędzie się piknik promujący honorowe krwiodawstwo. Przed wejściem do Warszawskiego ZOO (parking od strony Mostu Gdańskiego), w godzinach 9.00 - 15.00 będzie stał ambulans do poboru krwi.

inf. pras.
TAGI
Piknik krwiodwwcó już w sobotę!

 

Każdy, kto tego dnia odda krew w ambulansie dostanie bezpłatny bilet wstępu do ZOO. Taki bilet będzie można wykorzystać w wybrany dzień, do końca bieżącego roku. Jednak zapraszamy do ZOO od razu sobotę – na piknik.

Miejski Ogród Zoologiczny oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wspólnie organizują plenerową imprezę promującą honorowe krwiodawstwo już kolejny raz. W bieżącym roku do współpracy zaproszone zostały też: Komenda Stołeczna Policji, Fundacja ANIKAR, Fundacja DKMS oraz Football Academy Warszawa. Wszyscy będą zachęcali do oddawania krwi, gdyż jest to bezpieczne, nie grozi zarażeniem, nie uzależnia i nie boli! A krew ratuje życie! Dodatkowo tym, którzy zechcą zostać potencjalnymi dawcami szpiku kostnego, Fundacja DKMS będzie pobierała wymaz z policzka.

Na sobotnim pikniku będzie można dowiedzieć się o tym, kto może zostać krwiodawcą oraz jakie są przeciwwskazania do oddawania krwi. Organizatorzy będą edukować w zakresie udzielania pierwszej pomocy, zdrowego stylu życia, właściwego uprawiania sportu.

Nie zabraknie też ciekawostek i atrakcji. Przewidziano m.in.: warsztaty zoologiczne, pokaz zwierząt, pokazowe treningi piłki nożnej, konkurs wiedzy o zwierzętach, zawody sprawnościowe, puzzle. Komenda Stołeczna Policji zaprezentuje radiowóz i zdradzi tajniki pobierania odcisków palców.

Zachęcamy do zastania honorowym dawcą krwi. Kto nie może oddawać krwi, niech przyłączy się do głosu organizatorów akcji i propaguje wśród znajomych wiedzę na temat krwiodawstwa – wszystkie ważne informacje do uzyskania podczas pikniku w ZOO.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda