mobile
REKLAMA

Piknik Wielokulturowo na Sportowo dziś od godz.15.30

Dzielnica Bielany z okazji Dnia Dziecka zaprasza na piknik „Wielokulturowo na sportowo”. Impreza odbędzie się dziś,1 czerwca, na terenie stadionu lekkoatletycznego Akademii Wychowania Fizycznego. W programie mnóstwo atrakcji - m.in. występy artystyczne, gry i zabawy oraz dużo sportu

Informacja prasowa
Piknik Wielokulturowo na Sportowo dziś od godz.15.30

Piknik „Wielokulturowo na sportowo” odbędzie się po raz pierwszy. Urząd Dzielnicy Bielany organizuje go, żeby zapewnić najmłodszym kolejną porcję dobrej zabawy (pierwsza już 27 maja - piknik w Parku Chomicza z okazji Dnia Dziecka), a przy okazji zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu. Chce także zwrócić uwagę na integrację z osobami pochodzącymi z różnych kultur, a zwłaszcza z Ukraińcami. Dlatego do wspólnej zabawy szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież z Ukrainy.

Piknik dziś na terenie AWF w godz.15.30 - 19.30

Impreza odbędzie się w czwartek, 1 czerwca, na terenie Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Marymonckiej 34. Stadion lekkoatletyczny wraz z najbliższym otoczeniem zamieni się w pięć stref: artystyczną, warsztatową, animacyjną, gastronomiczną i służb mundurowych.

W strefie artystycznej nastąpi inauguracja pikniku - przemaszeruje orkiestra morskiego oddziału Straży Granicznej, która zaprezentuje musztrę paradną. W tejże strefie zaśpiewają dzieci z grupy Viva La Musica, będzie można tez posłuchać ukraińskich baśni i bajek.

W przerwach od występów warto będzie zajrzeć do strefy warsztatowej. Tutaj najmłodsi będą mogli spróbować sił w tańcu i rękodziele, a także uzyskać wiele przydatnych informacji w zakresie edukacji przyrodniczej. Ofertę zamkną warsztaty odnośnie zdrowego żywienia.

Ich uczestnicy od razu będą mogli sprawdzić świeżo zdobytą wiedzę w ulokowanej po sąsiedzku strefie gastronomicznej, gdzie na wszystkich bawiących się będą czekały różne smakołyki na zimno i gorąco.

Ze względu na sportowy charakter pikniku, w strefie animacyjnej na dzieci będą czekać takie atrakcje jak m.in. przejażdżka na kucyku, miasteczko dmuchanych zjeżdżalni, pokazy karate, gry i zabawy sportowe.

Z kolei w strefie służb mundurowych starsi i młodsi będą mogli wsiąść do wozu strażackiego lub policyjnego radiowozu i zobaczyć, jak w środku wyglądają auta, którymi strażacy wyruszają do pożarów i zdarzeń drogowych, a policjanci na co dzień patrolują ulice.

Wstęp wolny

fot.UDBielany

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda