mobile
REKLAMA

Po 11 latach juniorzy starsi Legii znów w finałach Mistrzostw Polski!

Juniorzy starsi Legii Warszawa wywalczyli awans do finałów Młodzieżowego Pucharu Polski oraz finałów mistrzostw Polski U20!

Redakcja
Po 11 latach juniorzy starsi Legii znów w finałach Mistrzostw Polski!

Legioniści rywalizują w turnieju półfinałowym Młodzieżowego Pucharu Polski, który odbywa się we Wrocławiu. W piątek podopieczni trenera Krzysztofa Szablowskiego pokonali gospodarzy, WKK Wrocław 70:68, a w sobotę okazali się lepsi od PGE Spójni Stargard zwyciężając 62:61. W niedzielę warszawian czeka starcie z Treflem Sopot, który podobnie jak Legia legitymuje się bilansem dwóch zwycięstw, co oznacza, że już teraz zarówno Legia Warszawa jak i Trefl Sopot mogą cieszyć się z osiągnięcia dwóch sukcesów: awansu do finałów I edycji Młodzieżowego Pucharu Polski oraz  awansu do finałów Mistrzostw Polski juniorów starszych.

Dla stołecznej drużyny do lat 20 to największy sukces od 2009 roku, kiedy legioniści zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski juniorów starszych  rozgrywanych w Sopocie. Od tamtego czasu mija 11 lat w których Legia ani razu nie zameldowała się w finałowej ósemce drużyn walczących o medale Mistrzostw Polski. Od sezonu 2015/16 następuje stały postęp w tym obszarze – najpierw awans do ćwierćfinałów – 24 miejsce w Polsce w sezonie 2015/16, a później trzykrotnie z rzędu Zieloni Kanonierzy rywalizowali w półfinałach mistrzostw Polski. Z każdym rokiem byli coraz bliżej awansu do finałowej ósemki  zajmując kolejno 16., 12. i 11. miejsce w stawce.

Finały Młodzieżowego Pucharu Polski zostaną rozegrane w dniach 14-16 lutego w  Warszawie.

Turniej finałowy mistrzostw Polski juniorów starszych zaplanowano na  4-8.03. Będzie on rozgrywany w dwóch  czterozespołowych grupach, po których nastąpią półfinały o miejsca 1-4, finał oraz mecze o miejsca 3, 5 i 7. Podział na grupy w turnieju finałowym zostanie ustalony drogą losowania.

Sponsorem Głównym Akademii Koszykówki Legii Warszawa jest firma Profbud.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda