mobile
REKLAMA

Poczwary 2022

21 czerwca bieżącego roku w Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się podsumowująca cały rok szkolny gala – Poczwary 2022. Podopieczni, rodzice, kadra MDK, Burmistrz Ochoty Dorota Stegienka, jej zastępca Sławomir Umiński, naczelnik wydziału oświaty i wychowania Krzysztof Grochowski spotkali się chwilę po godzinie 18 w sali Młodzieżowego Domu Kultury, aby uczestniczyć w wydarzeniu.

Informacja prasowa
Poczwary 2022

Młodzieżowy Dom Kultury Ochota to miejsce niezwykłe. Od bardzo wielu lat ta placówka oświatowa realizuje misję rozwijania pasji, szlifowania umiejętności oraz zdobywania wiedzy wśród młodych ludzi w dziedzinach, które zazwyczaj nie są wpisane do programu nauczania szkół. Młodzież od 3 do 18 lat może tutaj w sposób bezpieczny spędzić czas poza szkołą i uczestniczyć w różnorakich zajęciach, które są prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli – instruktorów. Oprócz realizowania wspomnianych zajęć, MDK prowadzi również działania profilaktyczne np. poprzez współprace z warszawskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii. Ponadto placówka wydaje własny miesięcznik „Korniszon”, gdzie młodzi ludzie mogą przelewać swoje myśli i dotykać trudnych tematów, które potem publikowane są na łamach tego pisma.

              Po kilku słowach wstępu o samym MDKu przyszła pora na opis wydarzenia, w jakim uczestniczyliśmy. Gala Poczwary 2022 to kolejna już podsumowująca całoroczne działania impreza, podczas której nagradzani są podopieczni przynależący do każdej z sekcji działającej w ramach Młodzieżowego Domu Kultury, a jest ich bardzo wiele. W ramach sekcji tanecznej działa kilka zespołów uwzględniających podział na kategorie wiekowe, a także oddzielający zespoły baletowe od innych. W tych sekcjach zostały przyznane nagrody od instruktorów. W MDKu prowadzone są również zajęcia teatralne, na które przychodzą dzieci od 4 do 18 lat oczywiście z podziałem na grupy wiekowej. Tutaj również zostały wręczone nagrody. MDK prowadzi zajęcia w ramach formacji musicalowej, której niewielką część występu mogliśmy podziwiać w trakcie krótkiej przerwy. Znajdziecie tu zajęcia sportowe, w tym z samoobrony z elementami sztuk walki. To właśnie w tej ostatniej kategorii nagrodę otrzymał najmłodszy z nagrodzonych. W ramach sekcji muzycznej również zostało wręczone wyróżnienie. Jedna z redaktorek czasopisma Korniszon także otrzymała nagrodę. Ponadto w trakcie gali zostały wręczone nagrody dla członków sekcji plastycznej, komputerowej oraz za wolontariat.

              Na koniec warto może wyjaśnić skąd nazwa tych nagród. Otóż wiele lat temu MDK wręczało na gali podsumowującej „Oscary”, jednak po czasie stwierdzono, że nazwa ta jest mało oryginalna. Dlatego nawiązując do dotychczasowej nazwy, wymyślono Poczwary. Te są oczywiście dużymi poczwarkami, które będąc obowiązkowym stadium rozwoju m.in. motyli, są piękną alegorią rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

              Bardzo się cieszymy, że nasza dzielnica ma aż tak wielu zdolnych młodych ludzi, którym chce się rozwijać, a kadra MDKu im to umożliwia.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda