mobile
REKLAMA

„Podaj łapę człowieku”, czyli sportowcy dla „Palucha”

Do codziennej „walki” o lepsze życie dla mieszkańców schroniska „Na Paluchu” włączają się kickboxerzy. Już w sobotę, 9 września, zapraszają na charytatywny piknik „Podaj łapę człowieku”. Wydarzenie organizowane przez Federację DSF Kickboxing Challenge i schronisko „Na Paluchu” ma na celu promocję adopcji i zbiórkę darów, które pomogą psom i kotom przetrwać zimę.

inf. pras.
TAGI
„Podaj łapę człowieku”, czyli sportowcy dla „Palucha”

 

Bardzo się cieszę, że schronisko „Na Paluchu” zyskuje kolejnych ambasadorów. Do znanych aktorów, dziennikarzy czy muzyków dołączają kickboxerzy, którzy wsparli organizację tego zapowiadającego się niezwykle widowiskowo pikniku. Mam nadzieję, że dzięki ich pomocy zwierzętom z „Palucha” nie jeden warszawiak poda pomocną „łapę” – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

 

Zabawa w towarzystwie zawodników sportów walki, artystów i aktorów rozpocznie się o godz. 11.00. Swoją obecność zapowiedzieli m.in. Ewa Piątkowska − mistrzyni świata w boksie, Dorota Godzina − wielokrotna mistrzyni świata w kickboxingu, Jan Błachowicz − zawodnik UFC, najlepszej federacji MMA na świecie, Marcin Różalski – mistrz KSW, Rafał Jackiewicz – mistrz Europy w boksie, Jan Lodzik i Kamil Ruta – mistrzowie DSF Kickboxing Challenge. Atrakcją pikniku będzie starcie dwóch „Jurasów”. W jednym narożniku stanie Łukasz „Juras” Jurkowski − znany zawodnik MMA, dziennikarz i komentator. W drugim, Jerzy „Juras” Wroński − warszawski raper i kickboxer. W trakcie pikniku zaplanowano sześć pokazowych „walk” sportowców z artystami.

 

Gdy tylko narodził się pomysł na zorganizowanie I Pikniku Charytatywnego „Podaj łapę człowieku”, to wielu natychmiast dołączyło do akcji. To był impuls – podkreśla Sławomir Duba, prezes DSF Kickboxing Challenge. – Spotkaliśmy się z panem dyrektorem Strzelczykiem i szybko wpadliśmy na pomysł wspólnej akcji. Wśród przyjaciół naszej federacji jest wiele osób, które kochają czworonogi. Nie trzeba ich było namawiać – podkreśla.

 

Oprócz atrakcji związanych z kickboxingiem przygotowano również pokaz psich zaprzęgów, pokaz tresury psów policyjnych, porady lekarzy weterynarii, spotkania z zawodnikami i z artystami, pokaz ratownictwa i pierwszej pomocy.  Nie zabraknie także aktywności dla dzieci, dla których zaaranżowany zostanie specjalny plac zabaw. Na wydarzeniu każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Wakacje to czas, gdy „mieszkańców” schronisk zdecydowanie przybywa. Niestety nie inaczej jest „Na Paluchu”. Pierwszy powakacyjny weekend to doskonały moment, aby przypomnieć warszawiakom o setkach czworonogów, które każdego dnia czekają u nas na adopcję – mówi Henryk Strzelczyk, dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie i dodaje – Bardzo się cieszę, z zaangażowania kickboxerów w „walkę” o poprawę losu naszych podopiecznych. Jestem przekonany, że z podobną determinacją i siłą co na ringu, będą pomagać nam wyadoptować wszystkie zwierzęta z „Palucha”.

 

Organizatorami charytatywnego pikniku „Podaj łapę człowieku” są Federacja DSF Kickboxing Challenge i Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie, potocznie określane jako schronisko „Na Paluchu”.

 

Wstęp na piknik jest bezpłatny. W czasie jego trwania prowadzona będzie zbiórka pieniędzy i darów, która w całości posłuży podopiecznym schroniska. Zbierane będą m.in. koce, posłania, poduszki i kołdry, a także wysokospecjalistyczna karma.

 

Całe wydarzenie będzie się odbywać tuż przy schronisku (przy ul. Wieżowej vis-à-vis głównego wejścia do „Palucha”) na terenie użyczonym nieodpłatnie przez Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, które w ten sposób wsparło tę akcję.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda