mobile
REKLAMA

Policja i Dyrektorzy szkół wspólnie rozwiązują problemy

W ramach działań mających na celu zacieśnienie współpracy między policją a placówkami edukacyjnymi, policjanci z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii północnopraskiej komendy przeprowadzili konstruktywne spotkanie z dyrektorami szkół na terenie Białołęki i Pragi Północ

oprac. Klaudia Kwasek
Policja i Dyrektorzy szkół wspólnie rozwiązują problemy

Policjanci z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii z północnopraskiej komendy przeprowadzili kolejne sesje spotkań z dyrektorami szkół, koncentrując się tym razem na obszarze Białołęki i Pragi Północ. W trakcie tych interakcji funkcjonariusze przedyskutowali współpracę z kierownictwem placówek edukacyjnych, starając się zidentyfikować wyzwania, z jakimi boryka się kadra pedagogiczna w codziennej pracy z uczniami. Omawiano również sposoby radzenia sobie z tymi problemami.

Spotkanie było inicjatywą Naczelnika Wydziału ds. Nieletnich i Patologii, kom. Anny Kosiorek, mającą na celu podkreślenie zakresu działań funkcjonariuszy oraz budowanie bliskiej współpracy z placówkami oświatowymi w kwestiach związanych z nieletnimi. Dyskusja okazała się owocna, a wymiana doświadczeń pomiędzy obiema stronami była szczególnie cenna.

Tematem rozmów było także wnoszenie przez uczniów na teren szkół niebezpiecznych narzędzi i substancji zabronionych ustawowo. Obydwie strony zobowiązały się do kontynuowania ścisłej współpracy w celu skutecznej prewencji i rozwiązania tych problemów. 

Spotkanie pozwoliło na poruszenie istotnych problemów, z jakimi boryka się kadra pedagogiczna, takich jak niewłaściwe zachowania w środowisku rówieśniczym, hejt i zagrożenia w Internecie. W trakcie rozmów pojawiły się propozycje rozwiązań dla tych problemów.

Wartościowym elementem spotkania było także omówienie potrzeby częstszych kontroli prewencyjnych w placówkach edukacyjnych, co mogłoby stanowić wsparcie dla nauczycieli, oraz zwiększenie ilości spotkań profilaktycznych. Przedstawicielki SPOT-u Młodzieżowego Praga Północ, obecne na spotkaniu, przedstawiły funkcję fundacji i zachęcały przedstawicieli Policji oraz dyrektorów szkół do ścisłej współpracy w obszarze wsparcia i aktywizacji społecznej uczniów ostatnich klas szkół podstawowych oraz liceum. Uczestnicy spotkania zadeklarowali kontynuację współpracy, co wskazuje na pozytywne nastawienie obu stron do dalszej efektywnej kooperacji.

fot. KSP

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda