Porażka Skry w Jadowie

Za nami 3. kolejka piłkarskiej A Klasy. Zawodnicy Skry 1921 Warszawa tym razem zmierzyli się w meczu wyjazdowym z Koroną Jadów.

Mecz znakomicie rozpoczęli podopieczni trenera Karola Stolarskiego. Już w trzeciej minucie bramkarza gospodarzy pokonał Nikodem Marcinkowski. To były jednak dobre złego początki. Spotkanie rozstrzygnęło się praktycznie pomiędzy dwudziestą ósmą a trzydziestą szóstą minutą, kiedy to warszawianie stracili aż trzy gole.

Druga połowa była już bardziej wyrównana. Piłkarze Skry chcieli odrobić choć część strat, ale rywale skutecznie się bronili. W siedemdziesiątej pierwszej minucie gospodarze przeprowadzili decydującą akcję zakończoną bramką Przemysława Rzempołucha. Pięć minut przed końcowym gwizdkiem arbitra drugiego gola dla Skry zdobył Krystian Ambroziak ustalając tym samym wynik spotkania.

Korona Jadów – Skra 1921 Warszawa 4:2 (3:1)

Bramki: Adam Matejak (28), Adam Michalik (31, 36), Przemysław Rzempołuch (71) – Nikodem Marcinkowski (3), Krystian Ambroziak (85)

Żółte kartki: Przemysław Rzempołuch – Jakub Wyszomirski

Mecz z Koroną zaczęliśmy dobrze. Przez pierwsze piętnaście minut narzuciliśmy swój styl gry co skutkowało strzeleniem debiutanckiej bramki przez Nikodema Marcinkowskiego pozyskanego w letnim okienku z Agrykoli. Młodzież się ogrywa i to na pewno jeden z celów na ten sezonu, jednak chłopacy muszą pamiętać, że jest to już piłka seniorska i wynik jest tu najważniejszy. Późniejsze minuty to już stagnacja i brak odpowiedzialności, której jeżeli zabraknie, przeciwnik wykorzysta skrupulatnie. Z każdym wyższym poziomem takie rzeczy decydują coraz bardziej. Liczę, że nie będzie się to powtarzać i z kolejnymi meczami zrozumiemy to, zaczniemy punktować i zgarniać całą pulę. Zdecydowanie był to nasz najsłabszy mecz, dlatego wyciągamy wnioski zapominamy i pracujemy dalej – mówi Karol Stolarski, trener stołecznej drużyny.

W 4. kolejce Skra 1921 Warszawa zmierzy się z drużyną MZKS Bug II Wyszków. Początek meczu na stadionie Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej w niedzielę, 10 września o godz. 16:00.