mobile
REKLAMA

Poświata w ciemności

Kupiłam miłość za milion gwiazd nieba… Nowy Świat Muzyki zaprasza na wydarzenie POŚWIATA W CIEMNOŚCI, performance oparty o teksty Haliny Poświatowskiej, którym towarzyszyć będzie muzyka Małgorzaty Bańki.

Redakcja
Poświata w ciemności

To właśnie w środę 9 maja 2018 roku Halina Poświatowska świętowałaby swoje 83. urodziny. Przedwcześnie zmarła poetka zostawiła po sobie głównie wiersze, ale też zbiór opowiadań oraz pisaną z werwą, bardzo plastyczną prozę; zachowały się także jej listy.

Ze wszystkich słów Poświatowskiej wyłania się obraz młodej i głodnej życia kobiety, która boleśnie doświadcza kruchości świata, tęskni do beztroski i przede wszystkim: CZUJE.

Małgorzata Bańka - www.goskabanka.com
kompozytorka, pianistka i wokalistka. Jej przewodnikiem jest fortepian, za nim podąża jej gł
os - dźwięczny, klarowny, jednocześnie subtelny i wyrazisty. Czasem idą razem, czasem się rozłączają, gubią, by za chwilę znaleźć się znów i wreszcie stopić w jedno. Raz przystają w zadumie, kiedy indziej zrywają do biegu. Niesie ich radość odnalezienia albo niezgoda na niedoczekanie.

Małgorzata stworzyła spektakl muzyczny poświęcony Halinie Poświatowskiej, który został zarejestrowany na płycie '’Właśnie kocham. Poświatowska'', którego premiera odbyła się gościnnie w Teatrze Polonia w 2015 roku w Warszawie. Obecnie artystka pracuje nad kolejną płytą, poświęconą poetce, której producentem artystycznym jest Leszek Możdżer .

reżyser i wykonawca : Małgorzata Bańka

film: Nunka Stawieray

zdjęcie: Jadzia Garsa - Zimna

9 maja 2018

godzina 20:00

bilet 30 pln

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda