mobile
REKLAMA

Praga-Południe ozdobiona nowymi szyldami

Mieszkańcy Grochowa i Kamionka mogą cieszyć się odnowionymi szyldami na ulicach Pragi-Południe. Przemiana szyldów praskich rzemieślników została przeprowadzona na zlecenie miasta Warszawa we współpracy ze Stowarzyszeniem Traffic Design.

Barbara Kaniewska
Praga-Południe ozdobiona nowymi szyldami

Odnowione szyldy promujące polski design ozdabiają ulice: Siennicką, Skaryszewską, Grochowską i Kobielską. Za poprawę estetyki praskiej przestrzeni odpowiadają czołowi polscy projektanci, w tym również Warszawiacy, m.in. Marta „Martiszu” Ludwiszewska, Paweł Ryżko, UVMW i Zespół Wespół.

To już druga edycja przemiany szyldów lokalnych zakładów rzemieślniczych. W tym roku odnowę przeszły m.in. funkcjonujący od prawie 80 lat zakład krawiecki, punkt naprawy parasoli oraz serwis rowerowy.

Poprzednia edycja projektu miała miejsce na Pradze-Północ. Projekty zdobyły wyróżnienie Innovation in Design Award. Nowe szyldy znalazły się wśród najciekawszych identyfikacji wizualnych z całego świata.

Zdaniem Michała Olszewskiego, zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy, transformacja doskonale pokazuje, jak dobra reklama wzbogaca wygląd przestrzeni publicznej.

Mieszkańcy Pragi są zaproszeni do wzięcia udziału w debacie z udziałem projektantów i rzemieślników, która odbędzie się w sobotę, 16 marca w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury. Będzie można posłuchać projektantów i rzemieślników wypowiadających się o wszystkich aspektach projektowania szyldów.

Z kolei w niedzielę, 17 marca, o godzinie 12:00 odbędzie się spacer szlakiem nowych szyldów, zaczynając od ulicy Siennickiej 23, gdzie pojawił się nowy szyld „Kalinka” autorstwa Pawła Ryżki.

Projekt został zrealizowany w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji, mającej na celu takie działania jak: remont budynków i ulic, podłączanie do sieci cieplnej, przemiany przestrzeni publicznej, rozwój turystyki, kultury, sportu i gospodarki oraz integracja i wsparcie mieszkańców. Program skupia się po prawej stronie Wisły: na Pradze-Północ, Pradze-Południe, Targówku na 6 obszarach: Nowa i Stara Praga, Szmulowizna, Kamionek, Targówek Mieszkaniowy i Fabryczny.

 

Źródło: um.warszawa.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda