mobile
REKLAMA

PRO Żerań Warszawa walczy o ligę okręgową

Piłkarze PRO Żerań Warszawa rozpoczęli rywalizację w rundzie wiosennej rozgrywek Canyon Klasy A od pewnego zwycięstwa 6:1 z Wkrą Pomiechówek.

Marcin Kalicki
PRO Żerań Warszawa walczy o ligę okręgową

W przerwie zimowej w zespole z Białołęki doszło do kilku zmian kadrowych. – Wypożyczyliśmy Tomasza Drynkowskiego do KS Płudy, aby łapał doświadczenie i minuty i wytransferowaliśmy definitywnie Jakuba Stolarskiego. Pavel Diatlović odszedł do Progres Warszawa, a Tim Lukashevich do GKS Podolszyn. Dla dwóch ostatnich zawodników to awans sportowy, jeśli chodzi o poziom rozgrywkowy – mówi Karol Kader, prezes PRO Żerań Warszawa.

Trener i władze stołecznego klubu nie próżnowali. Do drużyny z Białołęki dołączyli: duży talent z rocznika 2005 – Błażej Romaniuk, który ostatnio występował w Polonii II Warszawa i ma już za sobą debiut w seniorskiej piłce, Bartosz Rudnik z RKS Okęcie Warszawa oraz były bramkarz Skry 1921 Warszawa – Vitalii Umanskyi.

To jednak nie koniec wzmocnień w PRO Warszawa. Zdecydowanie największym sukcesem włodarzy klubu jest pozyskanie Krzysztofa Wingralka. 21-latek pół roku temu świętował awans ze Zniczem Pruszków do Fortuna 1. Ligi. W barwach podwarszawskiego klubu wystąpił w dwudziestu trzech spotkaniach. Grający na pozycji obrońcy zawodnik jest wychowankiem SEMP-a Ursynów, skąd wiosną 2019 roku trafił na pół roku do KS Raszyn. Następnie Wingralek grał w drugiej drużynie Górnika Zabrze. W sezonie 2022/2023 dołączył do Znicza Pruszków, z którym odniósł jeden z największych sukcesów – awans do 1 Ligi. Drugim jest mistrzostwo Polski U-19. Do PRO Warszawa 21-letni obrońca przyszedł po półrocznym pobycie jesienią w Górniku Polkowice.   

Warszawianie przygotowując się do wznowienia rozgrywek rozegrali sześć sparingów. W lutym i marcu pokonali: SRS Zamienie (2:1), Józefovię II Józefów (8:1), Advit Wiązowna (3:1) i Victorię II Sulejówek (7:3). Doznali także dwóch porażek z Legionovią II Legionowo (1:5) oraz Orłem Kampinos (2:3).

Jaki jest cel drużyny, która powstała we wrześniu 2021 roku i od razu w pierwszym swoim sezonie awansowała z B do A Klasy? – Cel się nie zmienia w stosunku do rundy jesienniej. Walczymy o awans z jak najwyższej lokaty – zaznacza prezes Kader.

Słowa te potwierdzili swoją grą sami zawodnicy. W pierwszym meczu rundy wiosennej podopieczni trenera Adama Janeczka pewnie pokonali w meczu wyjazdowym Wkrę Pomiechówek 6:1, mimo iż do przerwy na tablicy wyników wyświetlał się bezbramkowy remis. Bramki dla stołecznego klubu zdobyli: Łukasz Kulesza (dwie), Eryk Rakowski, Piotr Jamroż, Ihor Puzenko i Jan Kozakiewicz.

Drużyna z Białołęki po czternastu kolejkach traci do lidera – Białych Orłów Warszawa zaledwie dwa punkty. W kolejnym ligowym pojedynku PRO podejmie w derbach stolicy Skrę 1921 Warszawa.

/Marcin Kalicki/

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda