mobile
REKLAMA

Profesjonalna fotografia portretowa – do portfolio albo prywatnego albumu

O portrecie można powiedzieć, że jest jednym z najbardziej osobistych rodzajów fotografii. W końcu najważniejszym elementem takiego zdjęcia jest osoba fotografowana i to, w jaki sposób została ona uchwycona przez fotografa. Chociaż niektórym z nas portret może kojarzyć się z oficjalną, neutralną fotografią przeznaczoną np. do dokumentów albo rodzinnego albumu, to nierzadko przyjmuje ona znacznie bardziej nietypową formę, zwłaszcza w przypadku profesjonalnych zdjęć do portfolio. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by nieco oryginalności dodać też do prywatnej fotografii portretowej.

artykuł sponsorowany
Profesjonalna fotografia portretowa – do portfolio albo prywatnego albumu

Sesja portretowa do portfolio

 

Na profesjonalną sesję portretową najczęściej decydują się osoby, dla których w codziennej pracy – albo pasji – szczególnie ważny jest wizerunek. Mowa więc przede wszystkim o artystach, w tym aktorach, tancerzach lub muzykach – zazwyczaj potrzebują oni doskonałej jakości zdjęć do skompletowania swojego portfolio. W tym zaś w większości przypadków musi znaleźć się m.in. portret w bliższym oraz dalszym planie. Fotografia portretowa powinna wydobywać zatem z wyglądu osoby fotografowanej największe zalety, ale też elementy wyróżniające (jak choćby charakterystyczny kształt nosa lub uśmiech). Trzeba jednak zawsze pamiętać o współpracy i wzajemnym słuchaniu uwag – to, co fotografowi wyda się ciekawe, osoba fotografowana może bowiem uznawać za niefotogeniczne.

 

Fotografia portretowa do portfolio może nie tylko wydobywać najciekawsze elementy wyglądu. Pozwala również na przygotowywanie rozmaitych kompozycji o odmiennym nastroju, w ruchu lub statycznie, w studiu albo w plenerze. Neutralne zdjęcie twarzy aktora mające pokazać jego wszechstronność? Oryginalna fotografia z ciekawymi rekwizytami? A może dynamiczna kompozycja tancerza w trakcie performance’u? Wszystko zależy od indywidualnych wymagań oraz specyfiki pracy artysty.

 

Nieszablonowy portret do prywatnego albumu

 

Chociaż profesjonalna sesja portretowa może w pierwszym odruchu kojarzyć się właśnie z przygotowywaniem zdjęć do portfolio, to nic nie stoi na przeszkodzie, by przeprowadzić ją z myślą o wykonaniu nietuzinkowych dzieł do prywatnego albumu. Dzięki temu fotografie tego rodzaju – zazwyczaj standardowe i powtarzalne – nabiorą wyjątkowego wymiaru, po latach będą przywoływać naprawdę niezwykłe wspomnienia, a ustawione w ramkach na półkach lub zawieszone na ścianie staną się prawdziwą ozdobą domu o osobistym charakterze.

 

Bez względu więc na to, czy profesjonalne portrety potrzebne są nam do portfolio, czy zależy nam na prywatnych zdjęciach w niebanalnej formie, zawsze warto skorzystać z pomocy fotografa portretowego. Mieszkańcy Warszawy, którzy poszukują takiego specjalisty, mogą zaś odwiedzić studio Pomiędzy Słowami i wykonać wyjątkowe, przepiękne portrety, ale też postawić np. na fotografię sensualną albo zakupić voucher na sesję zdjęciową dla bliskiej osoby.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda