mobile
REKLAMA

Profilaktyka dentystyczna wśród najmłodszych

Nasze zęby lubią, gdy dbamy o nie od najmłodszych lat. Dlatego grupa studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego znalazła się w niedzielę w Galerii Mokotów - by uczyć, ale obrazowo i na wesoło. 

Mateusz Gawliński/ fot. M.Gawliński
Profilaktyka dentystyczna wśród najmłodszych

Klepsydry, szczoteczki do zębów i wielkie, śmiejące się szczęki z perłowym uśmiechem - takim arsenałem dysponowali w niedzielę studenci WUM-u z kierunku stomatologicznego w mokotowskiej galerii. Dlaczego się tam spotkali?

Jest to szwajcarski projekt przy współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu - wyjaśnia Jakub Szymczyk, jeden ze studentów warszawskiego WUM-u. Akcja nazywa się Zębowe Przygody Królika Pampisia i propaguje zdrowy tryb życia i higienę jamy ustnej wśród najmłodszych. Wiemy, że to w rękach dorosłych jest wpojenie dobrych nawyków swoim pociechom, dlatego nie zamykamy się z wiedzą na posiadaczy pierwszych stałych zębów. Edukujemy, rozdajemy materiały i wyjaśniamy - zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom - dodaje. 

Czy takie akcje są potrzebne w dobie wszechobecnej informacji? Tak, często dorośli również nie są świadomi wielu rzeczy. Zdążyliśmy obalić już parę mitów - komentują wolontariuszki krzątające się wokół sceny. 

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko