mobile
REKLAMA

Przed nami święto fanów muzyki jazzowej. Festiwal Hipolita i Ludwiki już w ten weekend

W najbliższą niedzielę, 29 maja na malowniczych podwórkach w dużej mierze odrestaurowanej Kolonii Wawelberga odbędzie się kolejna już edycja święta fanów muzyki jazzowej – Festiwal Hipolita i Ludwiki.

Marcin Kalicki
Przed nami święto fanów muzyki jazzowej. Festiwal Hipolita i Ludwiki już w ten weekend

– Wystąpi wielokrotnie nagradzane w Polsce i na świecie Marcin Wasilewski Trio. Zespół łączy wielką jazzową tradycję z nowoczesnością w ogromnie wymagającej formule fortepianowego trio. Muzycy przed ponad dwadzieścia lat współpracowali z Tomaszem Stańko, który mówił, że “w całej historii polskiego jazzu nie było takiej grupy jak oni”. Na festiwalowej scenie zobaczymy też Maritę Albán Juárez Quartet - grupę założoną w 2011 roku przez peruwiańsko-polskie rodzeństwo: wokalistkę Maritę i perkusistę Josego – mówi Andrzej Chybowski, współorganizator, członek Stowarzyszenia Mieszkańców i Przyjaciół Kolonii Wawelberga.

To jednak nie wszystkie atrakcje przygotowane dla mieszkańców stolicy. – Na Kolonię Wawelberga zawita Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy STAYNIA. Zespół śpiewaczy złożony z entuzjastów w każdym wieku, stworzony dla czystej przyjemności śpiewania, ma w swoim repertuarze tradycyjne pieśni wielu kultur, utwory polskie, ukraińskie, cygańskie czy żydowskie. Fani warszawskiego folkloru będą mogli obejrzeć spektakl pt. “Tu kiedyś była Azja...! Rzecz o Kercelaku” w reżyserii Konrada Żygadło. Wystąpią Kaja Kozłowska, Krzysztof Godlewski i Piotr Kramer przy akompaniamencie Kapeli Sztajer. Dzieci zapraszamy na spektakl Teatru BAZA w reżyserii Tomasza Zadróżnego. Festiwalowi Hipolita i Ludwiki 2022 będzie towarzyszyła multimedialna wystawa pt. “Pasja Fotografii - Zbyszko Siemaszko” udostępniona do zwiedzania od 14 maja do 30 czerwca, opowieść o wybitnym fotografie i dokumentaliście odbudowy Warszawy. Na wystawie będą prezentowane zdjęcia autorstwa Zbyszka Siemaszki z rożnych okresów. Wszystko w otoczeniu starych aparatów fotograficznych, z których część należała do fotografa – zachęca Andrzej Chybowski.

Na Festiwal Hipolita i Ludwiki zapraszamy w niedzielę, 29 maja w godz. 14:00-20:00 na dziedziniec Kolonii Wawelberga przy ul. Górczewskiej 15.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda