mobile

Przedszkole przy ul. Równej 2 - uroczyste otwarcie po modernizacji

7 listopada odbyło się oficjalne otwarcie przedszkola Nr 171 przy ul. Równej 2.

Redakcja/ fot. Informator Stolicy
Przedszkole przy ul. Równej 2 - uroczyste otwarcie po modernizacji

To 4 oddziałowe przedszkole, dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat, zlokalizowane jest w budynku wolnostojącym i otoczone dużym ogrodem wyposażonym w nowoczesny sprzęt do zabaw ruchowych i zajęć na świeżym powietrzu. Wprawdzie dzieci do przedszkola wróciły już we wrześniu, ale uroczyste otwarcie wraz występem artystycznym dzieci odbyło się właśnie we wtorek 7 listopada.

Prace modernizacyjne placówki trwały od połowy listopada 2016 r. i kosztowały blisko 2 mln złotych. W ramach modernizacji placówki, dzięki zwiększeniu wysokości piwnic udało się powiększyć powierzchnię użytkową budynku. Przeprowadzono generalny remont elewacji budynku, dachu, klatek schodowych i pomieszczeń dydaktycznych. Sale dla dzieci zostały wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, m.in. multimedialne tablice interaktywne, „magiczne” dywany służące do ćwiczenia sprawności sensorycznej dzieci, projektory. Zakupiono nowe meble dostosowane do potrzeb najmłodszych. Do przedszkola zakupiono także nowe meble, zamontowano powietrzną pompę ciepła, a całą placówkę wyposażono w energooszczędne żarówki LED.

Wśród przybyłych gości byli m.in. Zbigniew Cierpisz, z-ca Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy oraz poseł Paweł Lisiecki.


 

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko