mobile

Rodzinna rywalizacja w sportowym duchu!

"Rodzinna Przygoda w Ruchu” to hasło sportowych imprez, które od jutra rozpoczynają się na Woli. - Będzie to świetna forma spędzania wolnego czasu w duchu sportowej rywalizacji, promocja ruchu oraz zdrowego stylu życia - podkreślają władze dzielnicy.

oprac. NKK
Rodzinna rywalizacja w sportowym duchu!

Sezon na sportową aktywność na świeżym powietrzu zbliża się wielkimi krokami. Zanim jednak pożegnamy zimę i przywitamy wiosnę, to warto zadbać o dobrą kondycję oraz tężyznę fizyczną. Na Woli można przy tym znakomicie się bawić. – Już w najbliższą sobotę zaczynamy „Rodzinną Przygodę w Ruchu” w trakcie której udowodnimy, że aktywność fizyczna jest jedną z najzdrowszych form spędzania wolnego czasu dla osób w niemal każdym wieku – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Zabawy ruchowe są też znakomitą zabawą i okazją do integracji, dlatego serdecznie zachęcam do podjęcia wyzwania – dodaje Strzałkowski. 
 
„Rodzinna Przygoda w Ruchu” to cykl sześciu imprez, w trakcie których na zawodników czekać będzie szereg ciekawych konkurencji. – Drużyny będą mogły sprawdzić się m.in. w rzutach do kosza, strzałach do bramki, rzutkach czy skokach przez tor, jak również w bardziej szalonych zadaniach, jak np. „dojenie krowy”, slalom z jajkiem, czy turlanie kostek – mówi Blanka Zienkiewicz, Radna Dzielnicy Wola. – Nie ma limitu wiekowego, więc zapraszamy do udziału wszystkich, którzy czują się na siłach. Gwarantujemy zdrową, sportową rywalizację oraz mnóstwo uśmiechu i dobrej zabawy – dodaje Zienkiewicz.  
 
Zabawa rozpocznie się już w sobotę 17 lutego w Szkole Podstawowej nr 388 przy ul. Deotymy 25/33, a kolejne imprezy odbędą się: 
 
● 25 lutego (niedziela), SP nr 132, ul. Grabowska 1, 
● 2 marca (sobota), SP nr 386, ul. Grenady 16, 
● 10 marca (niedziela), SP nr 222, ul. Esperanto 7, 
● 16 marca (sobota), SP nr 26, ul. Miedziana 8. 
 
Do zawodów mogą przystąpić dwuosobowe drużyny składające się z dziecka i osoby dorosłej. - Każda rodzinna ekipa może wziąć udział tylko w jednych eliminacjach, a 3 najlepsze załogi z każdej imprezy zakwalifikują się do wielkiego finału, który odbędzie się 17 marca w Hali Sportowej „Koło” - mówi Grażyna Orzechowska – Mikulska, zastępczyni burmistrza Woli. Wszystkie zawody potrwają od 12:00 do 15:00. 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda