mobile
REKLAMA

Rolnicy szykują się na Warszawę - będą ogromne utrudnienia w ruchu

Miał odbyć się w ubiegłym tygodniu, jednak został przełożony. Chodzi o strajk rolników, którzy planują przyjechać do Warszawy. Wszystko wskazuje na to, że to, co zostało odroczone, spełni się jutro. Rolnicy przejdą ulicami stolicy. Kierowcy będą musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu. Policja już dziś zaleca wybranie alternatywnych tras.

 

NKK
Rolnicy szykują się na Warszawę - będą ogromne utrudnienia w ruchu

Wszystko wskazuje na to, że jutro podróż do Warszawy, ale również poruszanie się autem po samej stolicy do najłatwiejszych nie będą należały. Rolnicy planują duży protest. O godz. 11.00 protestujący mają wyruszyć sprzed Pałacu Kultury i Nauki w kierunku Sejmu oraz Kancelarii Premiera. Stąd sugestie m.in. policji, aby tego dnia postawić na poruszanie się po mieście komunikacją miejską, co też nie będzie najłatwiejsze.

Jaką trasą będą poruszali protestujący?

Start przed Pałacem Kultury i Nauki, dalej Emilii Plater, Alejami Jerozolimskimi przez rondo de Gaulle’a, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży na Wiejską przed gmach Sejmu RP. Następnie ulicami Piękną i Alejami Ujazdowskimi przemaszerują przed siedzibę Prezesa Rady Ministrów.

Jak podał stołeczny ratusz organizatorzy zgłosili zgromadzenie na 10 tys. uczestników i zapewniają, że przemarsz będzie pokojowy i pieszy, ponieważ do Warszawy nie można wjeżdżać pojazdami rolniczymi. Zakończenie zgromadzenia planowane jest około godziny 15:00.

Zmiana organizacji ruchu

Policja będzie na bieżąco decydowała o zamknięciu dla ruchu poszczególnych ulic.

Zmiany będą dotyczyły też komunikacji miejskiej. Na trasy objazdowe mogą zostać skierowane autobusy linii: 107, 108, 111, 116, 117, 118, 127, 128, 131, 158, 159, 160, 166, 171, 175, 180, 200, 222, 501, 503, 504,507, 517, 518, 519, 520, 521, 522, 525 i E-2.

W sytuacji, gdy zablokowane zostanie również torowisko w Alejach Jerozolimskich, to tramwaje linii: 7, 9, 22, 24 i 25 po stronie Ochoty dojadą tylko do placu S. Starynkiewicza. Z kolei na Pradze 7 i 25 będą kursowały do Wiatracznej, a 9 i 24 do pętli aleja Zieleniecka. Natomiast tramwaje linii 22 na Pradze będą jeździły w pętli: Wiatraczna  – … – al. Zieleniecka – al. J. Waszyngtona – Wiatraczna. Podczas przejścia uczestników zgromadzenia przez rondo Dmowskiego, tramwaje linii 4, 15, 18 i 35 mogą zostać skierowane na trasę objazdową przez aleję Jana Pawła II, ulicę Chałubińskiego i aleję Niepodległości.

Na ulicach w okolicach przystanków pojawią się informatorzy Warszawskiego Transportu Publicznego, to oni pomogą podróżnym w znalezieniu najbliższego przystanku.

Utrudnienia na drogach dojazdowych do Warszawy

Nie tylko w samej Warszawie należy się liczyć z utrudnieniami w ruchu, te wystąpią również na drogach dojazdowych do stolicy. I tak już dziś w nocy należy spodziewać się utrudnień na DK61 w miejscowości Zegrze Południowe, Michałów – Reginów. Jak podkreśla policja, utrudnienia mogą tam potrwać cały dzień.

Dalej jak wylicza Komenda Stołeczna Policji w obrębie gminy Błonie na DK92 mogą wystąpić utrudnienia w godz. 10-16 na odcinku Bieniewo-Parcele, do miejscowości Bronisze i z powrotem.

 

fot. nstytut Gospodarki Rolnej 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda