mobile
REKLAMA

Rozpoczęła się budowa nowej poradni zdrowotnej na Bielanach

Wczoraj uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego, a już za dwa lata mieszkańcy Bielan będą mogli skorzystać z opieki nowej poradni zdrowotnej. Budowa placówki Przy Agorze 16b zostanie dofinansowana ze środków budżetu miasta i samorządu Mazowsza

Informacja prasowa
Rozpoczęła się budowa nowej poradni zdrowotnej na Bielanach

Nowa przychodnia na Bielanach zaoferuje komfortowe warunki dla pacjentów i personelu medycznego oraz kompleksowe usługi medyczne. Obecnie na terenie całego miasta działa już ponad 100 miejskich przychodni, które zapewniają opiekę lekarzy pediatrów, lekarzy rodzinnych, specjalistów, badania diagnostyczne czy punkty szczepień.

– Nie zwalniamy tempa jeśli chodzi o inwestycje z obszaru opieki zdrowotnej. Budujemy nowe szpitale, ale również rozwijamy sieć miejskich poradni zdrowotnych, aby warszawskie rodziny miały dostęp do najlepszej opieki medycznej blisko domu. W ostatnich latach przekazaliśmy z budżetu miasta 240 mln zł dotacji na inwestycje zdrowotne, z czego 115 mln zł właśnie na miejskie poradnie – podkreśla Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Warszawa inwestuje również w przychodnie specjalistyczne, w tym w poradnie zdrowia psychicznego, w których dzieci, młodzież i dorośli mogą otrzymać pomoc terapeutów, psychologów czy psychiatrów.

– Nowa przychodnia na Bielanach przyjmie pierwszych pacjentów już w 2025 roku. W placówce Przy Agorze warszawskie rodziny będą mogły korzystać z poradni POZ dla dorosłych i dzieci, poradni specjalistycznych i rehabilitacji. Znajdzie się tu również poradnia zdrowia psychicznego. Zapewnimy finansowe wsparcie na zakup wyposażenia przychodni z budżetu miasta – dodaje prezydent Trzaskowski.

Całkowita wartość inwestycji to blisko 40 mln zł – budowa jest prowadzona ze środków własnych Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Żoliborz. Co ważne, 4 mln zł wsparcia na zakup wyposażenia do poradni zadeklarował samorząd województwa mazowieckiego. 

 Kompleksowa opieka medyczna blisko domu

Budynek nowej przychodni został zaprojektowany na planie litery „L” z dłuższym skrzydłem równoległym do ul. Przy Agorze i będzie posiadał 3 kondygnacje nadziemne oraz 1 kondygnacją podziemną. Powierzchnia całkowita obiektu wyniesie blisko 3.9 tys. m kw.

Na parterze budynku będą zlokalizowane poradnie podstawowej opieki zdrowotnej dla dorosłych oraz dla dzieci chorych i zdrowych. Poradnie specjalistyczne i zakład rehabilitacji zostały zaplanowane na 1. piętrze, natomiast poradnia zdrowia psychicznego znajdować się będzie na 3. piętrze. W budynku zostały zaplanowane pomieszczenia administracyjno-techniczne, sanitarne oraz inne, niezbędne do funkcjonowania przychodni. Obiekt będzie wyposażony w nowoczesne instalacje oraz dodatkowe systemy, w tym panele fotowoltaiczne.

Zakładany czas budowy to 24 miesiące od podpisania umowy. Zgodnie z harmonogramem inwestycji, poradnia planuje przyjąć pierwszych pacjentów w połowie 2025 roku.

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda